Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10S2TM100 - Megszakító NSX100S AC/DC, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 2P2d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A megszakító 2 pólusú kivitelben készül, 2 védett pólussal (2P2D), és 100 A névleges árammal működik 40°C környezeti hőmérsékleten. A névleges üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, illetve 500 V DC, ami széles alkalmazási lehetőségeket biztosít. A készülék szakítóképessége kimagasló: 220/240 V AC esetén 100 kA, 380/415 V AC esetén 70 kA, 440 V AC esetén 65 kA, 500/525 V AC esetén 35 kA, valamint 660/690 V AC esetén 10 kA. Egyenáramú rendszereknél 250 V DC esetén 100 kA, 500 V DC esetén szintén 100 kA szakítóképességgel rendelkezik, ami a készülék sokrétű felhasználhatóságát bizonyítja különböző villamos rendszerekben.
A ComPacT NSX100S megszakító TM-D típusú termikus-mágneses kioldóegységgel rendelkezik, amely LI védelmi funkciókat biztosít: az L funkció a túlterhelés elleni védelmet (termikus), az I funkció pedig a rövidzárlat elleni védelmet (mágneses) látja el. A túlterhelés elleni védelem beállítása (Ir) fix, értéke 1 x In, azaz 100 A. A pillanatmágneses kioldás beállítása (Ii) szintén fix, 800 A értékkel. A billenő kapcsolóval működtethető megszakító fix szerelésre készül, szerelőlapra rögzíthető. A csatlakozás mind felül, mind alul előlről történik, a csatlakozási osztás 35 mm. A készülék szigetelési feszültsége (Ui) 750 V AC, névleges lökőfeszültség-állósága (Uimp) pedig 8 kV, ami megfelel az IEC 60947-2 szabvány előírásainak. Az IP40 védettségi fokozat és az IK07 ütésállóság biztosítja a megfelelő mechanikai védelmet.
A ComPacT NSX100S megszakító kiemelkedő mechanikai és villamos élettartammal rendelkezik: 20.000 ciklus mechanikai és 20.000 ciklus villamos élettartam 277 V In/2 esetén, illetve 10.000 ciklus 277 V In esetén. A készülék pólusonkénti teljesítményvesztesége 8,8 W. Méretei kompaktak: szélessége 70 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm. A megszakító vízszintes és függőleges helyzetben, valamint hátlapra fektetve is szerelhető, ami nagy rugalmasságot biztosít a telepítéskor. Az NSX100S -25°C és +70°C közötti környezeti hőmérsékleten üzemeltethető, és akár 2000 m tengerszint feletti magasságig teljesítménycsökkenés nélkül használható (2000-5000 m között teljesítménycsökkenéssel). A készülék megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, és lehetőséget biztosít az áramkör biztonságos leválasztására a villamos hálózatról.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10S2TM100 -Megszakító NSX100S AC/DC, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 2P2d műszaki adatok
Fő jellemzők
Készülék rövid neve: NSX100S
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 2P
Védett pólusok leírása: 2D
Névleges áram [In]: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz, 500 V DC
Hálózat típusa: AC, DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Alkalmas szigetelésre: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Szakítóképesség kód: S 70 kA 415 V AC
100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
35 kA Icu 500/525 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
100 kA Icu 250 V DC 1 pólus esetén (IEC 60947-2 szerint)
100 kA Icu 500 V DC 2 pólus sorosan (IEC 60947-2 szerint)
100 kA Icu 500 V DC 2P esetén (IEC 60947-2 szerint)
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Kioldóegység besorolása: 100 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir (termikus védelem): Fix
Hosszú késleltetésű védelem kioldási tartomány [Ir]: 1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Pillanatmágneses kioldás beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatmágneses védelem kioldási tartomány [Ii]: 800 A
Földzárlat védelem: Nélkül
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Billenő kapcsoló
Megszakító szerelési mód: Fix
Szerelési alap: Szerelőlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási osztás: 35 mm
Szélesség (Sz): 70 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
További adatok
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Villamos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2 esetén, 10000 ciklus 277 V In esetén
Pólusonkénti teljesítményveszteség: 8,8 W
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 750 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV (IEC 60947-2 szerint)
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 (IEC 60664-1 szerint)
IP védettségi fokozat: IP40 (IEC 60529 szerint)
IK ütésállóság: IK07 (IEC 62262 szerint)
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Termék adatok
Szélesség méret
180 mm
Hosszúság méret
130 mm
Magasság méret
80 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V