Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10S2TM080 - Megszakító NSX100S AC/DC, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 2P2d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A C10S2TM080 megszakító névleges árama 80 A 40 °C környezeti hőmérsékleten, és rendkívül rugalmas alkalmazhatósággal rendelkezik, mivel mind AC, mind DC hálózatokban használható. A névleges üzemi feszültsége AC esetén 690 V 50/60 Hz frekvencián, DC esetén pedig 500 V. A megszakító S jelzésű megszakítóképesség kóddal rendelkezik, ami 70 kA-es megszakítóképességet jelent 415 VAC esetén. Kioldóegysége TMD típusú (termikus-mágneses), amely védelmet nyújt túlterhelés (L) és rövidzárlat (I) ellen, az LI védelmi funkcióknak megfelelően.
Az NSX100S megszakító különlegesen magas megszakítóképességgel rendelkezik különböző üzemi feszültségeken: 100 kA Icu 220/240 V AC esetén, 70 kA Icu 380/415 V AC esetén, 65 kA Icu 440 V AC esetén, 35 kA Icu 500/525 V AC esetén, és 10 kA Icu 660/690 V AC esetén. DC alkalmazások esetén szintén kiemelkedő értékekkel büszkélkedhet: 100 kA Icu 250 V DC esetén 1 póluson, valamint 100 kA Icu 500 V DC esetén 2 pólusnál, soros kapcsolásnál. Megfelelőségi szempontból a készülék teljesíti az EN/IEC 60947-2 szabványt, és alkalmas leválasztásra (izoláció). Névleges szigetelési feszültsége 750 V AC 50/60 Hz, lökőfeszültség-állósága pedig 8 kV.
A megszakító mechanikai tartóssága 20000 kapcsolási ciklus, elektromos tartóssága pedig 20000 ciklus 277 V In/2 esetén, illetve 10000 ciklus 277 V In esetén. A pólusonkénti teljesítményveszteség 8,77 W. Szerelési szempontból a megszakító rögzítése hátlapra történik, és mind vízszintesen, mind függőlegesen felszerelhető. A csatlakozás mind felül, mind alul elölről történik, 35 mm-es csatlakozási osztással. A túlterhelésvédelem (termikus védelem) fixre van állítva, értéke 1 x In, azaz 80 A. A rövidzárlat elleni védelem (mágneses védelem) szintén fix beállítású, értéke 640 A.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10S2TM080 - Megszakító NSX100S AC/DC, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 2P2d műszaki adatok
Fő adatok
Készülék rövid neve: NSX100S
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 2P
Védett pólusok leírása: 2D
Névleges áram [In]: 80 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz, 500 V DC
Hálózat típusa: AC, DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Alkalmasság leválasztásra: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, 70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, 65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, 35 kA Icu 500/525 V AC 50/60 Hz esetén, 10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, 100 kA Icu 250 V DC esetén (1 pólus), 100 kA Icu 500 V DC esetén (2 pólus sorba kötve), 100 kA Icu 500 V DC 2P esetén
Megszakítóképesség kódja: S 70 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Kioldóegység névleges értéke: 80 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típusa Ir (termikus védelem): Fix
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási tartománya [Ir]: 1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés-beállítási típusa tr: Fix
Pillanatnyi kioldás beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 640 A
Földzárlat-védelem: Nincs
Vezérlés és szerelés
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési módja: Rögzített
Szerelési támasz: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elől
Alsó csatlakozás: Elől
Csatlakozási osztás: 35 mm
Kiegészítő adatok
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 750 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 100 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, 70 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, 65 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén, 35 kA 500/525 V AC 50/60 Hz esetén, 10 kA 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, 100 kA 250 V DC esetén, 100 kA 500 V DC esetén
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2 esetén, 10000 ciklus 277 V In esetén
Teljesítményveszteség pólusonként: 8,77 W
Méretek és fizikai jellemzők
Szélesség (Sz): 70 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Nettó tömeg: 1,2 kg
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m terheléscsökkentés nélkül, 2000 m...5000 m terheléscsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
131 mm
Hosszúság méret
176 mm
Magasság méret
79 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V