Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10S2TM030 - Megszakító NSX100S AC/DC, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 30 A, 2P2d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Ez a 2 pólusú megszakító 30 A névleges árammal rendelkezik (40 °C környezeti hőmérsékleten), és kimagasló, 70 kA megszakítóképességgel bír 415 V AC feszültségen az IEC 60947-2 szabvány szerint. A megszakítóképesség kódja S, ami jelzi a készülék magas szintű védelmét túláram esetén. A TMD (termikus-mágneses) kioldóegység hatékonyan véd mind túlterhelés (L funkció), mind rövidzárlat (I funkció) ellen, garantálva a biztonságos üzemeltetést.
A ComPacT NSX100S megszakító széles üzemi feszültségtartománnyal rendelkezik: 690 V AC 50/60 Hz váltakozó áramú hálózatokon, valamint 500 V DC egyenáramú rendszerekben is alkalmazható. Megszakítóképessége imponáló értékeket mutat: 100 kA 220/240 V AC-n, 70 kA 380/415 V AC-n, 65 kA 440 V AC-n, 35 kA 500/525 V AC-n és 10 kA 660/690 V AC-n. Egyenáramú hálózatokon 100 kA megszakítóképességgel bír 250 V DC-n egy pólusnál, illetve 500 V DC-n két pólusnál, az IEC 60947-2 szabvány szerint. A C10S2TM030 megszakító felépítése lehetővé teszi a szakaszolást is, megfelelve az EN/IEC 60947-2 szabványnak.
A megszakító mechanikai és elektromos tartóssága egyaránt kiemelkedő, 20000 kapcsolási ciklust biztosítva, ami hosszú élettartamot jelent még gyakori kapcsolások esetén is. Elektromos tartóssága 20000 ciklus 277 V és In/2 terhelés mellett, illetve 10000 ciklus 277 V és In terhelés mellett. A pólusonkénti teljesítményveszteség mindössze 4,03 W, ami energiahatékony működést biztosít.
Méreteit tekintve kompakt kialakítású: szélessége 70 mm, magassága 161 mm, mélysége pedig 86 mm, ami megkönnyíti a beépíthetőséget szűk helyeken is. A megszakító rögzítési támogatása hátlapra történik, és mind vízszintes, mind függőleges helyzetben, illetve hátlapra fektetve is felszerelhető. A csatlakozási pontok elől találhatók, mind a felső, mind az alsó részen, 35 mm-es csatlakozási osztással.
A túlterhelés elleni védelem (termikus kioldás, Ir) és a rövidzárlat elleni védelem (mágneses kioldás, Ii) fix beállítású. A termikus védelem kioldási értéke 1 × In (30 A), míg a rövidzárlat elleni védelem 300 A-nél lép működésbe. Földzárlat elleni védelem nincs beépítve a készülékbe.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10S2TM030 -Megszakító NSX100S AC/DC, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 30 A, 2P2d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Eszköz rövid neve: NSX100S
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 2P
Védett pólusok leírása: 2D
Névleges áram [In]: 30 A 40 °C-on
Villamos jellemzők
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz, 500 V DC
Hálózat típusa: AC, DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szakaszolásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 előírásainak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 500/525 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
100 kA Icu 250 V DC 1 pólus esetén az IEC 60947-2 szerint
100 kA Icu 500 V DC 2 pólus sorosan kapcsolva az IEC 60947-2 szerint
100 kA Icu 500 V DC 2P esetén az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: S 70 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI (túlterhelés és rövidzárlat elleni védelem)
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési mód: Fix
Kiegészítő jellemzők
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 750 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV az IEC 60947-2 szerint
Névleges szerviz megszakítóképesség [Ics]: 100 kA 220/240 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
70 kA 380/415 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
65 kA 440 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
35 kA 500/525 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
10 kA 660/690 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
100 kA 250 V DC-n az IEC 60947-2 szerint
100 kA 500 V DC-n az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai jellemzők
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2-nél, 10000 ciklus 277 V In-nél
Pólusonkénti teljesítményveszteség: 4,03 W
Rögzítési támogatás: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 30 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típusa Ir (termikus védelem): Fix
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Pillanatnyi kioldás beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 300 A
Földzárlat elleni védelem: Nincs
Méretek
Szélesség (W): 70 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelmi osztály: Class II az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Termék adatok
Szélesség méret
130 mm
Hosszúság méret
180 mm
Magasság méret
80 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V