Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10R46E100 - Megszakító NSX100R, 200 kA 415 VAC, MicroLogic 6.2 E kioldóegység 100 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX100R megszakító egy kimagasló teljesítményű, 4 pólusú (4P) áramvédelmi készülék, amely a C10R46E100 cikkszámmal rendelkezik. Ez a kompakt megszakító ideális elosztóhálózatokban történő felhasználásra, ahol professzionális védelmet kell biztosítani túlterhelés és rövidzárlat ellen. A készülék maximális névleges árama 100 A 40 °C-on, így ideálisan alkalmazható közepes terhelésű ipari és kereskedelmi létesítményekben.
A megszakító különlegesen magas megszakítóképességgel rendelkezik: 200 kA 220/240 V AC, 380/415 V AC és 440 V AC feszültségszinteken, ami kiváló választássá teszi olyan alkalmazásokban, ahol nagy zárlati áramokra lehet számítani. Alacsonyabb értékű megszakítóképessége 80 kA 500 V AC-nál, 65 kA 525 V AC-nál és 45 kA 660/690 V AC-nál. A névleges üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, ami széles alkalmazási területet tesz lehetővé. A készülék az EN/IEC 60947-2 szabvány szerinti szigetelési leválasztási funkcióval is rendelkezik.
A megszakító mechanikai tartóssága 20000 ciklus, elektromos tartóssága pedig a terheléstől és a feszültségszinttől függően 5000-20000 ciklus között változik. A készülék hátlapra szerelhető, vízszintes és függőleges helyzetben egyaránt, a hátoldalon fixen. Mind a felső, mind az alsó csatlakozás elölről történik, 35 mm-es csatlakozási osztással. A megszakító méretei: 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, nettó tömege 2,4 kg.
ComPacT NSX100R műszaki adatok
Alapadatok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX100R
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + OSN, 3D + N/2, 3D
Nulla vezető helyzete: Bal
Névleges áram: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2-nek
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 200 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
200 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
200 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
80 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
65 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
45 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2 szerint)
Megszakítóképesség kód: R 200 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 6.2 E
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSIG
Védelem típusa:
L: túlterhelés elleni védelem (hosszú késleltetésű)
S: rövid késleltetésű rövidzárlat védelem
I: pillanatnyi rövidzárlat védelem
G: földzárlat védelem
Kioldóegység névleges árama: 100 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldóáram beállítási tartomány (Ir): 40...100 A
Hosszú késleltetés beállítási tartomány (tr):
15...400 s 1,5 x Ir esetén
0,5...16 s 6 x Ir esetén
0,35...11 s 7,2 x Ir esetén
Nulla vezető védelmi beállítás:
0,5 x Ir (3D + N/2)
1 x Ir (4D)
1,6 x Ir (3D + OSN)
Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű kioldóáram beállítási tartomány (Isd): 1,5...10 x Ir
Rövid késleltetésű idő beállítási tartomány (tsd):
0...0,4 s I²t=ki
0,1...0,4 s I²t=be
Pillanatnyi kioldóáram beállítási tartomány (Ii): 1,5...15 x In
Földzárlat kioldóáram beállítási tartomány (Ig):
0,4...1 x In In = 40 A esetén
0,2...1 x In In > 40 A esetén
Ig engedélyezés be/ki
Földzárlat késleltetési idő beállítási tartomány (tg):
0...0,4 s I²t=ki
0,1...0,4 s I²t=be
Üzemeltetés és jelzések
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Zónaszelektív reteszelés ZSI: Igen
Helyi jelzés:
Villogó LED (zöld) üzemkész állapotra
LED 105 % Ir (piros) túlterhelésre
LED 90 % Ir (narancssárga) túlterhelésre
Kijelző típusa: LCD kijelző
Mérés típusa: Energiamérő
Adatkommunikáció:
Időbélyeggel ellátott előzmények és eseménytáblák
Maximum/minimum értékek
Pillanatnyi és igény szerinti értékek
Áram- és teljesítményigény
Karbantartási indikátorok
Energiamérés
Teljesítményminőség
Védelmi és riasztási beállítások
Mechanikai jellemzők
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Nettó tömeg: 2,4 kg
Mechanikai tartósság: 20000 ciklus
Elektromos tartósság:
20000 ciklus 440 V In/2
10000 ciklus 440 V In
10000 ciklus 690 V In/2
5000 ciklus 690 V In
Pólusonkénti teljesítmény-disszipáció: 4,7 W
Szerelési felület: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási osztás: 35 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: Class II az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi tengerszint feletti magasság: 0...2000 m terheléscsökkentés nélkül
2000 m...5000 m terheléscsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
200 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V