A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú C10R36E100 cikkszámú megszakító egy rendkívül megbízható és sokoldalú áramköri védelmi megoldás, amelyet kifejezetten elosztóhálózatokhoz terveztek. Ez a NSX100R típusú megszakító kiváló védelmi tulajdonságokkal rendelkezik, és 200 kA megszakítóképességgel büszkélkedhet 415 VAC feszültségen, ami kiemelkedő teljesítményt biztosít a kritikus alkalmazásokban is.
A termék háromfázisú (3P) kialakítású, három védett pólussal (3D), és maximálisan 100 A áramerősséget kezel 40 °C környezeti hőmérsékleten. A működési feszültségtartománya rendkívül széles, hiszen 690 V AC 50/60 Hz feszültségig alkalmazható. A megszakító a legmagasabb szintű védelmet nyújtja, hiszen megszakítóképessége 200 kA értékű 220/240 V AC, 380/415 V AC és 440 V AC feszültségen, miközben 500 V AC-nál 80 kA, 525 V AC-nál 65 kA és 660/690 V AC esetén 45 kA értéket biztosít.
A C10R36E100 megszakító MicroLogic 6.2 E típusú elektronikus kioldóegységgel van felszerelve, amely LSIG (túlterhelés, rövidzárlat, pillanatnyi túláram és földzárlat) védelmeket kínál. Az elektronikus kioldóegység különleges funkciókkal rendelkezik: a hosszú késleltetésű védelemnél (L) 9 fokozatban állítható a megszólalási áram (Ir) 40-100 A között, a rövid késleltetésű védelemnél (S) 1,5-10-szeres Ir érték között állítható a védelmi áram, a pillanatnyi kioldásnál (I) 1,5-15-szörös In, a földzárlat védelemnél (G) pedig 40 A esetén 0,4-1-szeres In, míg 40 A felett 0,2-1-szeres In között állítható a védelmi szint. A termék rendelkezik termikus memóriával is, amely 20 percig a kioldás előtt és után is aktív. A megszakító fix kivitelben szerelhető, és az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően szigetelésre is alkalmas.
A ComPacT NSX megszakító számos fejlett kommunikációs funkcióval rendelkezik, beleértve a karbantartási jelzőket, energiamérést, időbélyeggel ellátott eseménynaplókat, áram- és teljesítményigény mérést, pillanatnyi és igény szerinti értékek kijelzését, védelmi és riasztási beállításokat, valamint a teljesítményminőség monitorozását. A termék méretei: 105 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, nettó tömege 2,05 kg. A megszakítón található egy LCD kijelző, amely könnyen áttekinthetővé teszi a különböző mérési és állapot információkat. Emellett három LED jelzés (zöld, piros, narancssárga) segíti az állapot azonnali felismerését.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10R36E100 műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX100R
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram [In]: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
200 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
200 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
200 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
80 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
65 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
45 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: R 200 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 6.2 E
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSIG
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Kiegészítő jellemzők
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges impulzus kitartó feszültség [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakító képesség [Ics]:
200 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
200 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
200 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
80 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
65 kA 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
45 kA 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai tartósság: 20000 ciklus
Elektromos tartósság:
20000 ciklus 440 V In/2 esetén
10000 ciklus 440 V In esetén
10000 ciklus 690 V In/2 esetén
5000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 4.7 W
Szerelési támasz: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelmi típus:
L: túlterhelés védelem (hosszú késleltetésű)
S: rövid késleltetésű rövidzárlat védelem
I: pillanatnyi rövidzárlat védelem
G: földzárlat védelem
Kioldóegység névleges értéke: 100 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű megszólalási állítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható 9 beállítás
Hosszú késleltetésű védelem megszólalási állítási tartomány [Ir]: 40...100 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési állítás típusa tr: Állítható
Hosszú késleltetésű késleltetés állítási tartomány [tr]:
15...400 s 1.5 x Ir értéken
0.5...16 s 6 x Ir értéken
0.35...11 s 7.2 x Ir értéken
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Kommunikáció és kijelzés
Adatkommunikáció:
Karbantartási jelzők
Energiamérés
Időbélyeggel ellátott előzmények és eseménytáblák
Igény áram és teljesítmény
Maximum/minimum értékek
Pillanatnyi és igény értékek
Védelmi és riasztási beállítások
Teljesítmény minőség
Helyi jelzések:
Villogó LED (zöld) üzemkész állapotra
LED 105% Ir (piros) túlterhelés esetén
LED 90% Ir (narancssárga) túlterhelés esetén
Kijelző típusa: LCD kijelző
Mérés típusa: Energiamérő
Fizikai jellemzők
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Nettó tömeg: 2.05 kg
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezési fokozat: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti üzemi hőmérséklet: -25...70 °C
Környezeti tárolási hőmérséklet: -40...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%