Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N6TM080 - Megszakító NSX100N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 4P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A megszakító 80 A névleges áramerősséggel működik 40 °C környezeti hőmérsékleten, és széles üzemi feszültségtartománnyal rendelkezik, maximálisan 690 V AC 50/60 Hz értékig. Kiemelkedő áramkorlátozási jellemzőkkel büszkélkedhet, különböző feszültségszinteken más-más megszakítási képességgel: 90 kA Icu 220/240 V AC-n, 50 kA Icu 380/415 V AC-n és 440 V AC-n, 36 kA Icu 500 V AC-n, 35 kA Icu 525 V AC-n, valamint 10 kA Icu 660/690 V AC-n az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. A megszakítási képesség kódja N 50 kA 415 V AC, ami jelzi, hogy ez a berendezés milyen terhelési feltételek mellett képes biztonságosan megszakítani az áramkört.
A ComPacT NSX100N termális-mágneses kioldóegységgel (TM-D) van felszerelve, amely az LI védelmi funkciókat biztosítja: L a túlterhelés elleni (termikus) védelmet, I pedig a rövidzárlat elleni (mágneses) védelmet jelenti. A hosszú idejű védelmi kioldás beállítása (Ir) 0,7-1 x In tartományban állítható, míg a késleltetési idő (tr) 120-400 s 1,5 x In terhelésnél, illetve 15 s 6 x Ir terhelésnél. A pillanatnyi védelmi kioldás (Ii) értéke fix, 640 A. Földzárlat-védelmet az eszköz nem tartalmaz, semleges vezeték védelme nincs (3D konfigurációban).
A megszakító mechanikai tartóssága 50000 kapcsolási ciklus, míg elektromos élettartama a terheléstől függően változik: 50000 ciklus 440 V-on In/2 terhelésnél, 30000 ciklus 440 V-on In terhelésnél, 20000 ciklus 690 V-on In/2 terhelésnél, és 10000 ciklus 690 V-on In terhelésnél. Pólusonkénti teljesítményvesztesége 8,77 W. Szerelése hátlapra történik, vízszintes vagy függőleges pozícióban, illetve háton fekve is telepíthető. A csatlakozások elöl, felül és alul találhatók, a csatlakozási távolság 35 mm.
A megszakító kompakt méretekkel rendelkezik: szélessége (W) 140 mm, magassága (H) 161 mm, mélysége (D) pedig 86 mm. Az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint készült, III-as túlfeszültség kategóriába tartozik, a homloklapon II-es érintésvédelmi osztállyal. Por és nedvesség elleni védettsége IP40 az IEC 60529 szerint, ütésállósága pedig IK07 az IEC 62262 szabvány alapján. Működési hőmérséklet-tartománya -25 °C és +70 °C között van, tárolási hőmérséklet-tartománya pedig -50 °C és +85 °C között. Relatív páratartalom: 0-95%. Tengerszint feletti magasság: 0-2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000-5000 m között teljesítménycsökkenéssel.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N6TM080 - Megszakító NSX100N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 4P3d műszaki adatok
Fő tulajdonságok
Eszköz rövid neve: NSX100N
Termék vagy alkatrész típus: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Semleges pólus helyzete: Bal
Névleges áram: 80 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Elektromos jellemzők
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakító képesség: 90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, 50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, 50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, 36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, 35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, 10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz
UL szerinti megszakító képesség: 85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz, 50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz, 10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz
Megszakító képesség kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Névleges szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
Névleges üzemi zárlati megszakító képesség: Megegyezik a megszakító képességgel
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2, 30000 ciklus 440 V In, 20000 ciklus 690 V In/2, 10000 ciklus 690 V In
Teljesítmény veszteség pólusonként: 8,77 W
Szerelés, védelem
Szerelési támasz: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, háton fekve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 80 A 40 °C-on
Beállítások
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartomány: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Fix
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartomány: 120...400 s 1,5 x In esetén, 15 s 6 x Ir esetén
Semleges védelem beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány: 640 A
Földzárlat védelem: Nélkül
Fizikai jellemzők
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (W): 140 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemeléskor: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V