Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N6TM040 - Megszakító NSX100N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 40 A, 4P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A C10N6TM040 megszakító 4 pólusú kialakítással rendelkezik, amelyből 3 pólus védett (3D), a bal oldalon elhelyezkedő negyedik, semleges pólus pedig védelem nélküli. A készülék névleges árama 40 A 40 °C környezeti hőmérsékleten, és 690 V AC 50/60 Hz névleges üzemi feszültséggel működik. A megszakítási kapacitása rendkívül megbízható: 50 kA 380/415 V AC és 440 V AC feszültségen, 90 kA 220/240 V AC feszültségen, valamint 36 kA 500 V AC, 35 kA 525 V AC és 10 kA 660/690 V AC feszültségen, az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. Az UL 60947-4-1 szabvány szerint is kiváló értékekkel rendelkezik: 85 kA 240 V AC, 50 kA 480 V AC és 10 kA 600 V AC feszültségen.
A C10N6TM040 megszakító TMD (termikus-mágneses) kioldóegységgel van felszerelve, amely két fő védelmi funkciót biztosít: túlterhelés elleni védelmet a termikus (L) kioldó révén, valamint rövidzárlat elleni védelmet a mágneses (I) kioldó által. A hosszú idejű (termikus) védelem beállítási tartománya 0,7-1 x In között állítható, fix késleltetéssel, amely 120-400 másodperc 1,5 x In áramerősségnél, illetve 15 másodperc 6 x Ir áramerősségnél. A pillanatreakcióval működő mágneses védelem fix beállítású, 500 A kioldási értékkel. Ez a kettős védelmi mechanizmus biztosítja a hatékony működést különböző terhelési körülmények között is. A készülék szigetelési szilárdsága 800 V AC, névleges lökőfeszültség-állósága pedig 8 kV, így kiváló védelmet nyújt túlfeszültségekkel szemben is. A megszakító kapcsolási tartóssága kiemelkedő: mechanikailag 50000 kapcsolási ciklust, elektromosan pedig különböző terhelési feltételek mellett akár 50000 ciklust is kibír, ami hosszú élettartamot biztosít ipari környezetben is. A termék 5,47 W teljesítményveszteséget produkál pólusonként. A készülék IP40 védettségi fokozattal és IK07 ütésállósággal rendelkezik, így megfelelő védelmet nyújt a por és mechanikai hatások ellen. Az üzemi hőmérséklet-tartománya -25 és +70 °C között van, ami lehetővé teszi a használatát szélsőséges környezetben is. Méretei kompaktak: szélessége 140 mm, magassága 161 mm, mélysége pedig 86 mm.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N6TM040 - Megszakító NSX100N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 40 A, 4P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Eszköz rövid neve: NSX100N
Termék típusa: Megszakító
Felhasználási terület: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Semleges pólus helyzete: Bal
Villamos jellemzők
Névleges áram: 40 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítási kapacitás
Megszakítási kapacitás IEC szerint: 90 kA 220/240 V AC, 50 kA 380/415 V AC, 50 kA 440 V AC, 36 kA 500 V AC, 35 kA 525 V AC, 10 kA 660/690 V AC
Megszakítási kapacitás UL szerint: 85 kA 240 V AC, 50 kA 480 V AC, 10 kA 600 V AC
Megszakítási kapacitás kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység adatai
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító rögzítési módja: Fix
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 40 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldó állítási típus Ir: Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés állítási típusa tr: Fix
Semleges védelem beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 500 A
Földzárlat védelem: Nélkül
Mechanikai jellemzők
Mechanikai tartósság: 50000 ciklus
Elektromos tartósság: 50000 ciklus 440 V In/2, 30000 ciklus 440 V In, 20000 ciklus 690 V In/2, 10000 ciklus 690 V In
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 5,47 W
Rögzítési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátsó sík felületen
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Rések száma: 5 rés
Szélesség (W): 140 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezeti adatok
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK védettségi fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzem közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V