A Schneider Electric ComPacT NSX100N kismegszakító egy professzionális, 4 pólusú védelmi eszköz, amely kifejezetten elektromos elosztóhálózatok védelmére lett tervezve. Ez a C10N4TM080 cikkszámú termék 80A névleges áramerősséggel rendelkezik, és komoly, 50kA megszakítóképességet biztosít 415V AC feszültségen. A termék különlegessége, hogy mind a négy pólusán teljes védelmet nyújt, beleértve a nullavezetőt is (4D konfiguráció), ami kiemelkedő biztonságot jelent a kritikus rendszerek számára.
A ComPacT NSX sorozat kiváló műszaki paraméterekkel rendelkezik, amelyek között megtalálható a 690V AC névleges üzemi feszültség 50/60 Hz hálózati frekvencián. A megszakító különböző feszültségszinteken eltérő megszakítóképességgel rendelkezik: 220/240V-on 90kA, 380/415V-on 50kA, 440V-on 50kA, 500V-on 36kA, 525V-on 35kA, míg 660/690V-on 10kA értékkel bír az IEC 60947-2 szabvány szerint. Az UL 60947-4-1 szabvány alapján pedig 240V-on 85kA, 480V-on 50kA és 600V-on 10kA megszakítóképességgel rendelkezik, így különböző alkalmazási területeken is megbízható védelmet nyújt.
A megszakító TM-D termál-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely túlterhelés (termikus) és rövidzárlat (mágneses) elleni védelmet biztosít (LI funkció). A hosszú késleltetésű termikus védelem (Ir) beállítható a névleges áram 0,7-1-szeresére, míg a mágneses (pillanat) védelem (Ii) fixen 640A értékre van állítva. A termikus kioldó késleltetése 1,5-szeres In esetén 120-400s, míg 6-szoros Ir esetén 15s. A megszakító semleges védelme 1×Ir (4D) értékre van beállítva, ami teljes neutrális védelmet jelent. A kapcsolás toggle típusú, ami egyszerű és hatékony működtetést tesz lehetővé.
A ComPacT NSX100N fizikai jellemzői is figyelemre méltók: 140 mm széles, 161 mm magas és 86 mm mély, 2,4 kg nettó tömeggel. Rögzítése hátlapra történik, és mind vízszintes, mind függőleges helyzetben szerelhető. Az elő- és hátoldali csatlakozás is elölről kivitelezhető, 35 mm csatlakozási osztással. A környezeti paramétereket tekintve a megszakító -25°C és +70°C közötti üzemi hőmérséklet-tartományban működik, tárolási hőmérséklete -50°C és +85°C között lehet, relatív páratartalom tekintetében pedig 0-95% között használható. 2000 méterig teljes terhelhetőséggel, 2000-5000 méter között pedig teljesítménycsökkentéssel üzemeltethető. IP40 védettségi fokozattal és IK07 ütésállósággal rendelkezik, valamint 3-as szennyezettségi fokozatba tartozik az IEC 60664-1 szerint. Az eszköz előlapján II. érintésvédelmi osztályú védelem található. Mechanikai élettartama 50000 ciklus, elektromos élettartama pedig a feszültség és terhelés függvényében 10000-50000 ciklus között változik.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N4TM080 - Megszakító NSX100N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 4P4d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Termék neve: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100N
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Semleges vezető pozíciója: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 80 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakító képesség
Megszakítóképesség:
90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz, UL 60947-4-1 szerint
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz, UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz, UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképesség kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység adatok
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termál-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges impulzus tartófeszültség [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakító képesség [Ics]: Megegyezik az Icu értékekkel
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2 esetén, 30000 ciklus 440 V In esetén, 20000 ciklus 690 V In/2 esetén, 10000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 8,77 W
Szerelés és csatlakoztatás
Szerelési felület: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 80 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási érték beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 × In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Semleges védelem beállítása: 1 × Ir (4D)
Pillanatnyi kioldás beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási érték beállítási tartomány [Ii]: 640 A
Földzárlat védelem: Nincs
Méretek és fizikai jellemzők
Foglalatok száma: 5 slot
Szélesség (W): 140 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1-nek
IP védettségi fok: IP40, megfelel az IEC 60529-nek
IK ütésállósági fok: IK07, megfelel az IEC 62262-nek
Környezeti levegő hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti levegő hőmérséklet tárolás alatt: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %