Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N1TM100 - Megszakító NSX100N AC/DC, 25 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 1P1d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX100N C10N1TM100 kismegszakító egy rendkívül megbízható és sokoldalú védelmi eszköz, amely kifejezetten elosztóhálózatok számára lett tervezve. Ez az 1 pólusú kivitelű (1P, 1D védett pólus) megszakító 100 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten, és egyaránt alkalmazható AC és DC hálózatokban.
A C10N1TM100 kimagasló védelmi képességekkel büszkélkedhet, amit a 25 kA megszakítóképesség (Icu) jellemez 220/240 V AC 50/60 Hz mellett, valamint az 50 kA érték 250 V DC feszültségnél az IEC 60947-2 szabvány szerint. A megszakító N kategóriába tartozik (N 25 kA 240 V AC), és TM-D típusú termo-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely LI védelmi funkciókkal rendelkezik: túlterhelés elleni védelem (L - thermal) és zárlati védelem (I - magnetic). A hosszú késleltetésű védelem beállítása (Ir) fix, értéke 1 × In, míg a pillanatszerű védelem beállítása (Ii) ugyancsak fix, értéke 800 A. A megszakító nem tartalmaz földzárlat elleni védelmet.
A ComPacT NSX100N névleges üzemi feszültsége (Ue) 277 V AC 50/60 Hz, illetve 250 V DC. Névleges szigetelési feszültsége (Ui) 750 V AC 50/60 Hz, míg a névleges lökőfeszültség-állóság (Uimp) 8 kV az IEC 60947-2 szerint. A névleges üzemi megszakítóképesség (Ics) megegyezik az Icu értékekkel: 25 kA 220/240 V AC és 50 kA 250 V DC feszültségnél. A megszakító A kategóriájú felhasználási kategóriába tartozik, és alkalmas leválasztásra az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint.
A megszakító mechanikai élettartama 20000 kapcsolási ciklus, elektromos élettartama pedig 20000 ciklus 277 V feszültségnél In/2 terheléssel, illetve 10000 ciklus 277 V mellett In terheléssel. A teljesítményveszteség pólusonként 8,8 W. A vezérlés típusa karos (toggle), a szerelési mód fix, a szerelési pozíció lehet vízszintes vagy függőleges, illetve hátra szerelhető (flat on the back). A csatlakozások elöl találhatók mind a felső, mind az alsó oldalon. A csatlakozási távolság 35 mm.
Méreteit tekintve a megszakító 35 mm széles, 161 mm magas és 86 mm mély. A termék IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, valamint IK07 ütésállósággal az IEC 62262 alapján. II-es érintésvédelmi osztályba tartozik (elülső felületen), a szennyezettségi fok 3 az IEC 60664-1 szerint. A megszakító -25 és +70 °C közötti környezeti hőmérsékleten üzemeltethető, tárolási hőmérséklet-tartománya -50 és +85 °C között van. A relatív páratartalom 0-95% között lehet. A termék tengerszint feletti 0-2000 m magasságig korlátozás nélkül, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkentéssel használható.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N1TM100 - Megszakító NSX100N AC/DC, 25 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 1P1d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100N
Termék vagy komponens típus: Kismegszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 1P
Védett pólusok leírása: 1D
Villamos jellemzők
Névleges áram [In]: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 277 V AC 50/60 Hz
250 V DC
Hálózat típus: AC
DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 25 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
50 kA Icu 250 V DC, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Megszakítóképesség kód: N 25 kA 240 V AC
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termomágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési módja: Fix
Kiegészítő jellemzők
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 750 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
50 kA 250 V DC, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2
10000 ciklus 277 V In
Teljesítményveszteség pólusonként: 8,8 W
Szerelés
Szerelési támasz: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátul lapos felületre
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: zárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység értéke: 100 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típusa Ir (termikus védelem): Fix
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési beállítási típusa tr: Fix
Pillanatszerű védelem kioldási beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatszerű védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 800 A
Földzárlat elleni védelem: Nincs
Méretek
Szélesség (Sz): 35 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: IV
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az elülső felületen
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás során: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemelési magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkentés nélkül
2000 m...5000 m teljesítménycsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
130 mm
Hosszúság méret
177 mm
Magasság méret
42 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
277 - 277 V