Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N1TM080 - Megszakító NSX100N AC/DC, 25 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 1P1d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A ComPacT NSX100N megszakító 80 amper névleges árammal rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékleten, és kiváló szakítóképességgel bír: 25 kA 220/240 V AC frekvencián (50/60 Hz), valamint kiemelkedő, 50 kA értékkel 250 V DC feszültségen. A termék univerzális alkalmazhatóságát tovább növeli, hogy mind 50 Hz-es, mind 60 Hz-es hálózati frekvencián egyaránt használható. A névleges üzemi feszültség AC esetén 277 V, míg DC esetben 250 V, így széles körű felhasználási lehetőségeket biztosít különböző elektromos rendszerekben.
A megszakító szívét a TM-D típusú, termomágneses kioldóegység képezi, amely kettős védelmi funkcióval rendelkezik: az L (termikus) komponens a túlterhelés ellen véd, míg az I (mágneses) komponens a rövidzárlati események ellen nyújt védelmet. A hosszú késleltetésű (termikus) védelmi beállítás és a késleltetési idő rögzített, ahogyan a pillanatnyi védelmi beállítás is, amely 640 A értékre van konfigurálva. A megszakító előlapja II. érintésvédelmi osztályú, így fokozott biztonságot nyújt a felhasználók számára. Az IP40-es védettség és az IK07 ütésállósági besorolás tovább növeli a termék megbízhatóságát a különböző környezeti feltételek mellett.
Az NSX100N megszakító rendkívül sokoldalú a szerelés szempontjából is: mind vízszintesen, mind függőlegesen felszerelhető, a hátlapra rögzíthető, és a csatlakozások mind felül, mind alul a készülék elülső részén találhatók. A csatlakozási osztás 35 mm, a teljes szélessége szintén 35 mm, magassága 161 mm, mélysége pedig 86 mm. Kiemelendő a készülék kiváló mechanikai és elektromos tartóssága: 20 000 ciklus mechanikai élettartam, illetve 277 V-on 20 000 ciklus (In/2 áramerősség mellett) és 10 000 ciklus (In áramerősség mellett) elektromos élettartam jellemzi. A megszakító pólustól függően 8,77 W hőt disszipál, és széles, -25°C és +70°C közötti üzemi hőmérséklet-tartományban használható, ami rugalmasságot biztosít különböző környezeti feltételek mellett történő alkalmazásra. Az NSX100N megszakító a C10N1TM080 cikkszámmal azonosítható, és teljes mértékben megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N1TM080 - Megszakító NSX100N AC/DC, 25 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 1P1d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100N
Termék vagy komponens típusa: Áramköri megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 1P
Védett pólusok leírása: 1D
Névleges áram: 80 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 277 V AC 50/60 Hz, 250 V DC
Hálózat típusa: AC, DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Szakítóképesség: 25 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint, 50 kA Icu 250 V DC esetén az IEC 60947-2 szerint
Szakítóképességi kód: N 25 kA 240 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termomágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 80 A 40 °C-on
Hosszúidejű kioldás beállítás típusa Ir (termikus védelem): Rögzített
Hosszúidejű védelem kioldási beállítási tartomány: 1 x In
Hosszúidejű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány: 640 A
Földzárlat elleni védelem: Nincs
Vezérlés és szerelés
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési módja: Rögzített
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátsó oldalon sík
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség: 750 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV az IEC 60947-2 szerint
Névleges üzemi szakítóképesség: 25 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint, 50 kA 250 V DC esetén az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2 esetén, 10000 ciklus 277 V In esetén
Teljesítmény-disszipáció pólusonként: 8,77 W
Méretek
Szélesség (Sz): 35 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: IV
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25…70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50…85 °C
Relatív páratartalom: 0…95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m terheléscsökkentés nélkül, 2000 m...5000 m terheléscsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
130 mm
Hosszúság méret
176 mm
Magasság méret
42 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
277 - 277 V