Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N1TM020 - Megszakító NSX100N AC/DC, 25 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 20 A, 1P1d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX100N kismegszakító kategóriájában kiemelkedő műszaki paraméterekkel rendelkező védelmi készülék, amely ideális választás ipari és kereskedelmi elosztórendszerek védelméhez. A C10N1TM020 típusjelű, egypólusú megszakító 20 amper névleges áramerősséggel és 25 kA megszakítóképességgel rendelkezik 240V AC feszültségnél, ami kiváló védelmet biztosít a túlterhelés és rövidzárlat ellen egyaránt.
A ComPacT NSX sorozat részeként ez a megszakító a Schneider Electric professzionális védelmi termékvonalát képviseli, amely egyesíti a kompakt méretet és a megbízható teljesítményt. A készülék TMD (termikus-mágneses) kioldóegysége kettős védelmi funkcióval rendelkezik: az L (termikus) védelem a túlterhelések ellen, míg az I (mágneses) védelem a rövidzárlatok ellen biztosít hatékony védelmet. Az eszköz különlegessége, hogy AC és DC hálózatokban egyaránt alkalmazható, DC hálózatokban akár 50 kA megszakítóképességgel 250V feszültségnél.
A műszaki adatok részletesen: 277V AC névleges üzemi feszültség 50/60 Hz frekvencián, illetve 250V DC üzemi feszültség. A készülék EN/IEC 60947-2 szabvány szerinti leválasztásra is alkalmas (szigetelő funkció). A megszakítókapcsoló mechanikai élettartama 20 000 ciklus, míg elektromos élettartama névleges terhelésnél (In) 10 000 ciklus, félterhelésnél (In/2) 20 000 ciklus 277V AC feszültségen. A pólusonkénti teljesítményveszteség 4,01W. Az eszköz IP40 védettségi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, ütésállósága IK07 az IEC 62262 szerint. A túlfeszültség kategóriája IV, a front oldalon II-es érintésvédelmi osztályba tartozik. A szennyezettségi fok 3 az IEC 60664-1 szabvány alapján, ami igazolja ipari környezetben való alkalmazhatóságát.
A Schneider Electric megszakító méretei kompaktak: szélessége 35 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm. A rögzítés hátsó szerelőlapra történik, a készülék elhelyezhető vízszintesen és függőlegesen egyaránt. A csatlakozási kiosztás 35 mm, mind a felső, mind az alsó csatlakozás elöl található. A termikus védelem (Ir) fix beállítású, értéke 1 x In (azaz 20A), a pillanatnyi mágneses védelem (Ii) szintén fix, értéke 190A. A megszakító széles működési hőmérséklettartományban használható: -25°C és +70°C között, tárolási hőmérséklete -50°C és +85°C között van. Relatív páratartalom szempontjából 0–95% között üzemeltethető. Tengerszint feletti magasság tekintetében 2000 méterig teljes terheléssel használható, 2000-5000 méter között pedig terheléscsökkentéssel alkalmazható.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10N1TM020 - Megszakító NSX100N AC/DC, 25 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 20 A, 1P1d műszaki adatok
Fő tulajdonságok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX100N
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 1P
Védett pólusok leírása: 1D
Névleges áram [In]: 20 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 277 V AC 50/60 Hz, 250 V DC
Hálózat típusa: AC, DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 25 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 250 V DC esetén az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: N 25 kA 240 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmei: LI
Védelem típusa: L: túlterhelés ellen (termikus), I: rövidzárlat ellen (mágneses)
Kioldóegység beállítás: 20 A 40 °C-on
Hosszúidejű kioldó beállítás típusa Ir (termikus védelem): Fix
Hosszúidejű védelem kioldási tartomány [Ir]: 1 x In
Hosszúidejű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Pillanatnyi védelmi kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási tartomány [Ii]: 190 A
Kivitel és méretadatok
Vezérlés típusa: Átkapcsoló
Megszakító felszerelési módja: Fix
Rögzítési alap: Hátlap
Rögzítési pozíció: Vízszintes és függőleges, Lapos a hátoldalon
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Szélesség (Sz): 35 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Elektromos és környezeti jellemzők
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 750 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV az IEC 60947-2 szerint
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 25 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
50 kA 250 V DC esetén az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2 esetén
10000 ciklus 277 V In esetén
Pólusonkénti teljesítményveszteség: 4.01 W
Földzárlat védelem: Nélkül
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: IV
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az első oldalon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállóság: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemeltetési magasság: 0...2000 m terheléscsökkentés nélkül
2000 m...5000 m terheléscsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
130 mm
Hosszúság méret
176 mm
Magasság méret
42 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
277 - 277 V