Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10M1TM100 - Megszakító NSX100M AC/DC, 40 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 1P1d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A ComPacT NSX sorozat ezen tagja 100 A névleges árammal rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten, és különleges tulajdonsága, hogy mind AC, mind DC hálózatokban alkalmazható. Az eszköz kimagasló, 40 kA megszakítóképességgel bír 220/240 V AC hálózaton (50/60 Hz), valamint figyelemre méltó 85 kA megszakítóképességgel rendelkezik 250 V DC rendszerekben. A megszakító TM-D típusú termikus-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely védelmet nyújt túlterhelés (termikus védelem) és rövidzárlat (mágneses védelem) ellen. A túlterhelés-védelem (Ir) fix értékű, a névleges áram 1-szerese, míg a pillanatnyi zárlati kioldás (Ii) értéke 800 A.
A ComPacT NSX100M megszakító széleskörű felhasználhatóságát tovább növeli a különböző beépítési lehetőségek rugalmassága. Az eszköz mind vízszintesen, mind függőlegesen felszerelhető, fix rögzítésű kivitelben. A csatlakozások mind az alsó, mind a felső oldalon a megszakító elülső részén találhatók. A kompakt méretek - 35 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység - különösen előnyösek olyan helyszíneken, ahol a hely korlátozottan áll rendelkezésre. A megszakító kapcsolótípusa karos kivitelű (toggle), ami egyszerű és egyértelmű kezelést biztosít. A C10M1TM100 szigetelési jellemzői is kiválóak: 750 V AC névleges szigetelési feszültséggel és 8 kV lökőfeszültség-állósággal rendelkezik az IEC 60947-2 szabvány szerint.
A Schneider Electric ComPacT NSX100M megszakító kiemelkedő műszaki paraméterekkel rendelkezik a hosszú távú megbízhatóság terén is. A mechanikai élettartama 20000 kapcsolási ciklus, míg elektromos élettartama 20000 ciklus a névleges áram felénél, illetve 10000 ciklus a névleges áramnál, 277 V feszültségen. Az eszköz IP40 védettségi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szerint, valamint IK07 mechanikai ütésállósággal az IEC 62262 szabvány szerint. A megszakító széles hőmérséklettartományban használható: -25°C és +70°C között üzemeltethető, tárolási hőmérséklete pedig -50°C és +85°C között van. Túlfeszültségi kategóriája IV, szennyezettségi foka 3 az IEC 60664-1 szerint, továbbá Class II érintésvédelmi osztályba tartozik a front felületen. A pólusonkénti disszipált teljesítmény 8,8 W. A ComPacT NSX100M tömege mindössze 0,7 kg, ami tovább növeli alkalmazhatóságát olyan helyeken is, ahol a tömeg fontos tényező.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10M1TM100 műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100M
Termék típusa: Megszakító
Alkalmazási terület: Elosztás
Pólusok leírása: 1P
Védett pólusok leírása: 1D
Elektromos jellemzők
Névleges áram: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 277 V AC 50/60 Hz, 250 V DC
Hálózat típusa: AC, DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint, 85 kA Icu 250 V DC-n az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: M 40 kA 240 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Kioldóegység névleges árama: 100 A 40 °C-on
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: zárlati védelem (mágneses)
Hosszú idejű kioldás beállítás típusa Ir (termikus védelem): Fix
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 1 x In
Hosszú idejű védelmi késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 800 A
Földzárlat-védelem: Nincs
Mechanikai jellemzők
Működtetés típusa: Karos
Megszakító szerelési mód: Fix
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra szerelve
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Szélesség (Sz): 35 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 750 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV az IEC 60947-2 szerint
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint, 85 kA 250 V DC-n az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2-nél, 10000 ciklus 277 V In-nél
Pólusonkénti disszipált teljesítmény: 8,8 W
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: IV
Érintésvédelmi osztály: II. osztály az elülső felületen
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
130 mm
Hosszúság méret
170 mm
Magasság méret
40 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
277 - 277 V