Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10H6TM050 - Megszakító NSX100H, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 50 A, 4P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú C10H6TM050 típusú megszakító egy nagy teljesítményű áramvédelmi eszköz, amely kifejezetten elosztóhálózatok védelmére lett tervezve. Ez a kompakt, 4 pólusú kialakítású NSX100H típusú megszakító kimagasló 70 kA zárlati megszakítóképességgel rendelkezik 415 V AC mellett, így kiválóan alkalmazható olyan környezetekben, ahol fokozott védelemre van szükség a potenciálisan káros zárlati áramokkal szemben.
A termék konfigurációjában 4 pólus található, amelyből 3 pólus (3D) védett, míg a negyedik, bal oldali pólus a nulla vezető, amely nem rendelkezik védelemmel. A beépített termikus-mágneses (TMD) kioldóegység 50 A névleges áramerősséggel működik 40 °C környezeti hőmérsékleten. A megszakító széles üzemi feszültségtartományban használható, maximálisan 690 V AC feszültségig, 50/60 Hz hálózati frekvencián.
A ComPacT NSX100H megszakító különböző zárlati megszakítóképességgel rendelkezik a különböző üzemi feszültségeken: 100 kA 220/240 V AC mellett, 70 kA 380/415 V AC mellett, 65 kA 440 V AC mellett, 50 kA 500 V AC mellett, 35 kA 525 V AC mellett, és 10 kA 660/690 V AC mellett. A termék UL 60947-4-1 szabvány szerint is rendelkezik minősítésekkel: 85 kA 240 V AC mellett, 65 kA 480 V AC mellett, és 10 kA 600 V AC mellett. A megszakító H jelzésű megszakítóképességi kóddal rendelkezik, amely 70 kA 415 V AC értéknek felel meg.
A TM-D típusú kioldóegység két fő védelmi funkciót lát el: túlterhelés elleni termikus védelmet (L) és zárlat elleni mágneses védelmet (I). A túlterhelés elleni védelem állítható, 0,7...1 x In tartományban, míg a zárlat elleni védelem fix, 500 A értékre van beállítva. A termikus védelmi késleltetés fix, a beállítási tartomány 120-400 másodperc 1,5 x In áramerősség esetén, illetve 15 másodperc 6 x Ir áramerősség esetén.
A megszakító technikai kivitelezését tekintve kapcsolókarokkal történő működtetéssel rendelkezik, fixen szerelhető kivitelben. Szigetelési feszültsége 800 V AC, névleges lökőfeszültség-állósága pedig 8 kV. A termék megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, és alkalmas leválasztásra is. A megszakító mechanikai élettartama 50000 ciklus, míg elektromos élettartama a terheléstől függően változik: 50000 ciklus 440 V In/2 terhelésnél, 30000 ciklus 440 V In terhelésnél, 20000 ciklus 690 V In/2 terhelésnél, illetve 10000 ciklus 690 V In terhelésnél. A pólusonkénti teljesítményveszteség 4,11 W.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10H6TM050 -Megszakító NSX100H, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 50 A, 4P3d műszaki adatok
Általános információk
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX100H
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Műszaki paraméterek
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Nullavezető pozíciója: Bal
Névleges áram [In]: 50 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Zárlati megszakítóképesség: 100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén, UL 60947-4-1 szerint
65 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén, UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén, UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképességi kód: H 70 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Védelem típusa: L: túlterhelés ellen (termikus), I: zárlat ellen (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 50 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás állítási típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Nullavezető védelmi beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 500 A
Földzárlatvédelem: Nélkül
Szerelés, méretek
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési módja: Fix
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási osztás: 35 mm
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti adatok
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fokozat: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás során: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemelési magasság: 0...2000 m terheléscsökkentés nélkül, 2000 m...5000 m terheléscsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V