A Schneider Electric ComPacT NSX100H megszakító egy nagy teljesítményű áramköri megszakító, amely kiváló védelmet nyújt elosztóhálózatok és berendezések számára. Ez a C10H4TM032 cikkszámú modell 4 pólusú (4P) kialakítású, teljes védelemmel a nullavezetőn (4D konfiguráció), ahol a nullavezető pozíciója baloldalon található. A készülék névleges árama 32 A 40 °C környezeti hőmérsékleten, és 690 V AC 50/60 Hz névleges üzemi feszültséggel rendelkezik.
A ComPacT NSX100H megszakító kiemelkedő megszakítóképességgel büszkélkedhet, amely a különböző feszültségszinteken eltérő értékeket mutat: 100 kA 220/240 V AC-nél, 70 kA 380/415 V AC-nél, 65 kA 440 V AC-nél, 50 kA 500 V AC-nél, 35 kA 525 V AC-nél és 10 kA 660/690 V AC-nél az IEC 60947-2 szabvány szerint. Az UL 60947-4-1 szabvány szerint pedig 85 kA 240 V AC-nél, 65 kA 480 V AC-nél és 10 kA 600 V AC-nél. A megszakítóképesség kódja H 70 kA 415 V AC.
A C10H4TM032 megszakító TM-D típusú termikus-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely LI védelmi funkciókat biztosít (túlterhelés és zárlat elleni védelem). A túlterhelés-védelmi beállítási tartománya (Ir) 0,7...1 x In között állítható, míg a zárlati védelem (Ii) fix 400 A értékre van beállítva. A túlterhelési késleltetés 120-400 másodperc 1,5 x In terhelésnél, illetve 15 másodperc 6 x Ir terhelésnél. A nullavezető védelmi beállítása 1 x Ir (4D).
A megszakító elszigetelési képességgel is rendelkezik (megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak), így karbantartási munkálatok során biztonságosan leválasztható. A névleges szigetelési feszültség (Ui) 800 V AC, míg a névleges lökőfeszültség-állóság (Uimp) 8 kV. A készülék IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szerint. A vezérlés karos működtetésű (toggle), és a megszakító rögzített kivitelben szerelhető fel.
A Schneider Electric C10H4TM032 megszakító kiemelkedő mechanikai és elektromos tartósságot kínál: mechanikai élettartama 50 000 ciklus, míg elektromos élettartama terheléstől függően 10 000-50 000 ciklus között változik. Az egy pólusra jutó teljesítményveszteség 4,03 W. Szerelési lehetőségei rugalmasak: hátlapra szerelhető, vízszintes és függőleges, illetve hátra fektetett pozícióban. Mind a felső, mind az alsó csatlakozás elölről történik, 35 mm-es csatlakozási távolsággal.
A készülék méretei: szélesség 140 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm. Működési hőmérséklettartománya -25...70 °C, tárolási hőmérséklettartománya -50...85 °C, relatív páratartalom-tűrése 0-95%. Működési tengerszint feletti magassága teljesítménycsökkenés nélkül 0-2000 m, teljesítménycsökkenéssel pedig 2000-5000 m. A C10H4TM032 megszakító ideális választás ipari létesítményekhez és elosztóhálózatokhoz, ahol megbízható áramkörvédelemre és hosszú élettartamra van szükség.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10H4TM032 - Megszakító NSX100H, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 32 A, 4P4d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Rövid eszköznév: NSX100H
Védett pólusok leírása: 4D
Nullavezető pozíciója: Bal
Villamos jellemzők
Névleges áram: 32 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Elszigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
65 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképesség kód: H 70 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Kioldóegység besorolása: 32 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir: Állítható
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Fix
Hosszú idejű késleltetési beállítási tartomány: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Nullavezető védelmi beállítása: 1 x Ir (4D)
Pillanatnyi védelmi kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya: 400 A
Földzárlat-védelem: Nélküle
Mechanikai jellemzők
Vezérlés típusa: Karos
Megszakító szerelési módja: Fix
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2 esetén
30000 ciklus 440 V In esetén
20000 ciklus 690 V In/2 esetén
10000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítményveszteség pólusonként: 4,03 W
Csatlakozás és szerelés
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátra fektetve
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási távolság: 35 mm
Slotok száma: 5 slot
Fizikai jellemzők
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség-kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezési fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %