A ComPacT NSX100H megszakító 25 A névleges árammal rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten, és kiváló teljesítményt nyújt akár 690 V AC üzemi feszültségen is, 50/60 Hz hálózati frekvencián. A termék az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően alkalmas leválasztásra is, így karbantartási munkálatok során biztonságosan használható. A megszakító az "A" felhasználási kategóriába tartozik, ami széles alkalmazási területet tesz lehetővé.
A ComPacT NSX100H kiemelkedő megszakítóképességgel rendelkezik, amely 70 kA értéket ér el 415 V AC feszültségen az IEC 60947-2 szabvány szerint. Ez a "H" megszakítóképességi kód (70 kA 415 V AC) különösen alkalmassá teszi ipari környezetben való használatra, ahol a potenciális zárlati áramok magasabbak lehetnek. A megszakító különböző feszültségszinteken is magas teljesítményt nyújt: 100 kA megszakítóképesség 220/240 V AC-nél, 65 kA 440 V AC-nél, 50 kA 500 V AC-nél, 35 kA 525 V AC-nél és 10 kA 660/690 V AC-nél az IEC 60947-2 szerint. Az UL 60947-4-1 szabvány szerint pedig 85 kA értéket biztosít 240 V AC-nél, 65 kA-t 480 V AC-nél és 10 kA-t 600 V AC-nél.
A TM-D típusú kioldóegységgel szerelt megszakító termomágneses technológiát használ, amely LI védelmi funkciókat biztosít (túlterhelés és zárlati védelem). A túlterhelés védelem (L - thermal) beállítása állítható, míg a zárlati védelem (I - magnetic) fix értékű. A hosszú késleltetésű kioldási áram (Ir) beállítási tartománya 0,7-1 x In, fix késleltetési idővel, amely 120-400 másodperc 1,5 x In áram esetén és 15 másodperc 6 x Ir áramnál. A pillanatnyi kioldás (Ii) fix 300 A értékre van beállítva. A semleges vezeték védelme 1 x Ir (4D) értékre van konfigurálva.
A megszakító mechanikai élettartama 50000 kapcsolási ciklus, míg elektromos élettartama különböző terhelési feltételek mellett változó: 50000 ciklus 440 V In/2 esetén, 30000 ciklus 440 V In esetén, 20000 ciklus 690 V In/2 esetén és 10000 ciklus 690 V In esetén. A pólusonkénti teljesítményveszteség 4,01 W.
A ComPacT NSX100H fix kivitelben szerelhető hátlapra, és mind vízszintesen, mind függőlegesen felszerelhető. A csatlakozások elöl találhatók, mind a felső, mind az alsó oldalon, 35 mm-es csatlakozási osztással. A megszakító 5 slottal rendelkezik, mérete 140 mm széles, 161 mm magas és 86 mm mély. IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szabványnak megfelelően. Széles hőmérsékleti tartományban használható: -25...70 °C üzemi hőmérsékleten és tárolható -50...85 °C között. Relatív páratartalom tekintetében 0-95% között működőképes, és 2000 méter tengerszint feletti magasságig teljes terheléssel használható, míg 2000-5000 méter között teljesítménycsökkentéssel alkalmazható.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10H4TM025 - Megszakító NSX100H, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 25 A, 4P4d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100H
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Semleges pozíció: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 25 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség:
100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
50 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
65 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
Megszakítóképességi kód: H 70 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termomágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési módja: Fix
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Mechanikai jellemzők
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2 esetén, 30000 ciklus 440 V In esetén, 20000 ciklus 690 V In/2 esetén, 10000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítményveszteség pólusonként: 4,01 W
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátsó oldalán fekve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L: túlterhelés védelem (termikus), I: zárlati védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 25 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldási áram beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási áram beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Semleges védelem beállítása: 1 x Ir (4D)
Pillanatnyi védelmi kioldás beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelmi kioldás beállítási tartomány [Ii]: 300 A
Földzárlat védelem: Nélkül
Méretek
Slotok száma: 5 slot
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezési fokozat: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti levegő hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti levegő hőmérséklet tárolás esetén: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %