Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10H3TM050 - Megszakító NSX100H, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 50 A, 3P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A megszakító legfőbb előnye a rendkívül magas megszakítóképesség, amely 415 V AC feszültségszinten akár 70 kA értéket is elérhet. A C10H3TM050 típusú megszakítóba épített TMD (termikus-mágneses) kioldóegység hatékony védelmet nyújt túlterhelés és rövidzárlat ellen egyaránt. A beépített védelmi funkciók között megtalálható az L (túlterhelés elleni védelem) és I (rövidzárlat elleni védelem) karakterisztika. A névleges áram értéke 50 A 40°C környezeti hőmérsékleten, a névleges üzemi feszültség pedig 690 V AC 50/60 Hz. A készülék IEC 60947-2 szabványnak megfelelően szigetelési célokra is alkalmas, kielégítve az EN/IEC 60947-2 előírásait.
A megszakító további műszaki paraméterei is figyelemre méltóak: 800 V AC névleges szigetelési feszültséggel és 8 kV névleges lökőfeszültség-állósággal rendelkezik. A termikus védelmi beállítási tartománya a névleges áram 0,7-1-szerese között állítható. A mágneses kioldás fix értéken, 500 A-nél következik be. A készülék mechanikai élettartama 50000 kapcsolási ciklus, míg villamos élettartama a terheléstől függően 10000-50000 ciklus között változik. A pólusonkénti teljesítményveszteség 4,11 W. A megszakító IP40 védettségi fokozattal és IK07 ütésállósággal büszkélkedhet, ami ipari környezetben is megbízható működést garantál.
A C10H3TM050 megszakító méretei kompakt kialakítást tesznek lehetővé: szélessége 105 mm, magassága 161 mm, mélysége pedig 86 mm. A telepítés rugalmasan megoldható, hiszen a készülék vízszintesen és függőlegesen is felszerelhető, a csatlakozások pedig elöl találhatók. A megszakító -25°C és +70°C közötti környezeti hőmérsékleten üzemeltethető, és 0-2000 m magasságig teljesítménycsökkenés nélkül használható. A csatlakozási osztásköz 35 mm, ami megkönnyíti a szabványos rendszerekbe történő integrálást. Az NSX100H típusú megszakító a Schneider Electric átfogó villamos védelmi megoldásainak szerves részét képezi, amely a modern épületgépészeti és ipari alkalmazásokban egyaránt kiválóan helytáll.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10H3TM050 - Megszakító NSX100H, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 50 A, 3P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Típus: ComPacT NSX
Termék neve: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100H
Termék vagy komponens típus: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Villamos paraméterek
Névleges áram [In]: 50 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség kódja: H 70 kA 415 V AC
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
50 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1)
65 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1)
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1)
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Kioldóegység névleges értéke: 50 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In-nél, 15 s 6 x Ir-nél
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 500 A
Védelem típusa: L: túlterhelés védelem (termikus), I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Földzárlat védelem: Nélküle
Mechanikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési mód: Fix
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Villamos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2
30000 ciklus 440 V In
20000 ciklus 690 V In/2
10000 ciklus 690 V In
Pólusonkénti teljesítményveszteség: 4,11 W
Felszerelési felület: Hátlap
Felszerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztásköz: 35 mm
Slotok száma: 5 db
Méretek
Szélesség (W): 105 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fokozat: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
115 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V