A Schneider Electric ComPacT NSX100H túláramvédelmi készülék egy nagyteljesítményű 3-pólusú megszakító, amely elsődlegesen elosztóhálózatok védelmére szolgál. A C10H3TM040 cikkszámú típus 40 amper névleges árammal rendelkezik, és kimagasló, 70 kA megszakítóképességgel bír 415 V AC hálózati feszültség mellett. Ez a termék ideális választás olyan ipari és kereskedelmi alkalmazásokhoz, ahol megbízható védelmi rendszerre van szükség a túlterhelés és rövidzárlat ellen.
A ComPacT NSX100H megszakító TMD (hőmágneses) kioldóegységgel van felszerelve, amely kettős védelmet biztosít: az L funkció a túlterhelés elleni termikus védelmet, míg az I funkció a rövidzárlat elleni mágneses védelmet jelenti. A túlterhelés elleni védelem (Ir) 0,7-1-szeresére állítható a névleges áramnak, míg a rövidzárlat elleni védelem (Ii) fix értéken, 500 A-en működik. A megszakító széles működési hőmérséklettartományban (-25...70 °C) használható, és különböző környezeti feltételek között is megbízhatóan teljesít. A készülék IP40-es védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, és IK07 mechanikai ütésállósággal az IEC 62262 szabványnak megfelelően.
A ComPacT NSX100H műszaki paraméterei között kiemelendő a 690 V AC névleges üzemi feszültség, a 800 V szigetelési feszültség és a 8 kV lökőfeszültség-állóság. A megszakító alkalmas leválasztásra az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően, és A kategóriás felhasználási besorolással rendelkezik. A készülék megszakítóképessége különböző hálózati feszültségek esetén változik: 220/240 V AC esetén 100 kA, 380/415 V AC esetén 70 kA, 440 V AC esetén 65 kA, 500 V AC esetén 50 kA, 525 V AC esetén 35 kA, míg 660/690 V AC esetén 10 kA az IEC 60947-2 szabvány szerint. A UL 60947-4-1 szabvány szerint is rendelkezik minősítéssel: 240 V AC esetén 85 kA, 480 V AC esetén 65 kA, 600 V AC esetén 10 kA megszakítóképességgel. A mechanikai élettartam 50000 ciklus, míg az elektromos élettartam a terheléstől és feszültségtől függően 10000-50000 ciklus között változik.
A C10H3TM040 megszakító kompakt méretekkel rendelkezik: szélessége 105 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm. A készülék hátlapra szerelhető, vízszintes és függőleges pozícióban egyaránt telepíthető. Az elektromos csatlakozások elöl találhatók, a csatlakozási osztás 35 mm. A termék megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, III-as túlfeszültség kategóriába tartozik, és Class II érintésvédelmi osztályú az előlapon. Különleges tulajdonsága, hogy 2000 méter tengerszint feletti magasságig teljesítménycsökkenés nélkül használható, e felett 5000 méterig pedig derating alkalmazásával üzemeltethető.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10H3TM040 - Megszakító NSX100H, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 40 A, 3P3d műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Rövidített eszköznév: NSX100H
Termék vagy alkatrész típus: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Műszaki jellemzők
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram: 40 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
65 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképesség kód: H 70 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Hőmágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Kiegészítő adatok
Névleges szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges impulzus átütési feszültség: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség: 100 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
70 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
65 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
50 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
35 kA 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
10 kA 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2
30000 ciklus 440 V In
20000 ciklus 690 V In/2
10000 ciklus 690 V In
Teljesítménydisszipáció pólusonként: 5,47 W
Szerelés
Szerelési támogatás: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Lapos hátlappal
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelem
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 40 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű kioldási beállítási tartomány: 0,7...1 x In
Hosszú idejű kioldási késleltetés beállítás típusa tr: Rögzített
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartomány: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Pillanatnyi kioldási beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi kioldási beállítási tartomány: 500 A
Földzárlat védelem: Nélküle
Méretek
Slot-ok száma: 5 slot
Szélesség (W): 105 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezet
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet működés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %