Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10F6TM063 - Megszakító NSX100F, 36 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 63 A, 4P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX100F egy nagy teljesítményű, 4 pólusú megszakító, amelyet speciálisan elosztórendszerek védelméhez fejlesztettek ki. A C10F6TM063 cikkszámú termék 36kA zárlati megszakítóképességgel rendelkezik 415V AC feszültségen, és TM-D termikus-mágneses kioldóval van felszerelve, amely 63A névleges áramerősségű. A megszakító 3D konfigurációjú, ami azt jelenti, hogy a három fázis védett, a bal oldalon elhelyezkedő negyedik pólus (nullavezető) pedig védelem nélküli.
A ComPacT NSX sorozat kiváló műszaki paraméterekkel rendelkezik. A megszakító 690V AC üzemi feszültségig használható, és alkalmas leválasztásra az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint. Többféle feszültségszinten kiemelkedő zárlati megszakítóképességgel bír: 85 kA 220/240V AC-n, 36 kA 380/415V AC-n, 35 kA 440V AC-n, 25 kA 500V AC-n, 22 kA 525V AC-n, és 8 kA 660/690V AC-n. Az F 36 kA 415V AC megszakítóképességi kód egyértelműen jelzi a készülék robusztus felépítését. A megszakító UL 60947-4-1 szerint is minősített: 85 kA 240V AC-n, 25 kA 480V AC-n és 10 kA 600V AC-n.
A TM-D kioldóegység termikus-mágneses védelmet nyújt, amely LI védelmi funkciókat biztosít. Az L (Long-time) funkció túlterhelésvédelem, amely állítható 0,7-1 x In tartományban, fix késleltetéssel (120-400 másodperc 1,5 x In-nél, illetve 15 másodperc 6 x Ir-nél). Az I (Instantaneous) funkció pedig a zárlati áramokkal szembeni gyorsvédelmet biztosít, fix 500A beállítási értékkel. A készülék nem tartalmaz földzárlatvédelmet. A neutralis védelmi beállítás ebben a modellben 3D, azaz a nullavezető nem védett.
A mechanikai kivitel professzionális és átgondolt. A megszakító karos működtetésű (toggle), és fix szerelésű. A csatlakozások elöl találhatók mind a felső, mind az alsó oldalon, 35 mm csatlakozási osztással. A készülék méretei: 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység. A készülék IP40-es védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállóságú az IEC 62262 szerint, ami ipari környezetben is megfelelő védelmet biztosít.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10F6TM063 - Megszakító NSX100F, 36 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 63 A, 4P3d műszaki adatok
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100F
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Nullavezető pozíciója: Bal
Névleges áram [In]: 63 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
25 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
25 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
Megszakítóképességi kód: F 36 kA 415 V AC
36 kA 380/415 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
35 kA 440 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
12 kA 500 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
11 kA 525 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
4 kA 660/690 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Kioldóegység névleges értéke: 63 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési beállítási típusa tr: Rögzített
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartománya [tr]: 120...400 s 1,5 x In értéknél
15 s 6 x Ir értéknél
Nullavezető védelmi beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatműködésű védelem kioldási beállítási típusa Ii: Rögzített
Pillanatműködésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 500 A
Földzárlatvédelem: Nincs
Műszaki adatok
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2 értéknél
30000 ciklus 440 V In értéknél
20000 ciklus 690 V In/2 értéknél
10000 ciklus 690 V In értéknél
Teljesítmény-disszipáció pólusonként: 8,61 W
Rögzítőelem: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátlapra szerelve
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelem típusa: L: túlterhelésvédelem (termikus)
I: zárlati védelem (mágneses)
Nyílások száma: 5 nyílás
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m terheléscsökkentés nélkül
2000 m...5000 m terheléscsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V