A Schneider Electric ComPacT NSX megszakító-család egyik kiemelkedő tagja a C10F6TM025 cikkszámú NSX100F típusú megszakító, amely professzionális villamos védelmi megoldást kínál ipari és kereskedelmi alkalmazásokban. Ez a 4 pólusú megszakító, amelyből 3 pólus védett (a bal oldali nulla pólus védelem nélküli), megbízható túláramvédelmet biztosít 25 A névleges áramerősség mellett.
A ComPacT NSX100F megszakító kiemelkedő szakítóképességgel rendelkezik, ami különösen fontos a biztonságos üzemeltetés szempontjából. A 415 VAC feszültségszinten 36 kA Icu szakítóképességgel büszkélkedhet, ami az "F" betűvel jelzett kategóriát jelenti a Schneider Electric besorolási rendszerében. Ezen túlmenően a megszakító különböző feszültségszinteken eltérő szakítóképességet mutat: 220/240 V AC esetén 85 kA, 440 V AC-nél 35 kA, 500 V AC-nél 25 kA, 525 V AC-nél 22 kA, míg 660/690 V AC feszültségnél 8 kA értékkel rendelkezik. Üzemi feszültségtartománya 690 V AC 50/60 Hz, amely rendkívül széles alkalmazhatóságot tesz lehetővé.
A TMD típusú kioldóegységgel szerelt megszakító kettős védelmi funkciót lát el: túlterhelés elleni védelmet (termikus kioldás, L jelölés) és rövidzárlat elleni védelmet (mágneses kioldás, I jelölés). A hosszú késleltetésű védelem (Ir) beállítási tartománya 0,7-1 x In, azaz 17,5 A - 25 A között állítható. A rövidzárlat elleni azonnali védelmi beállítás (Ii) fix értékű, 300 A. A termikus kioldás késleltetése szintén fix, 1,5 x In terhelésnél 120-400 másodperc, míg 6 x Ir terhelésnél 15 másodperc. A készülék rendkívül tartós, mechanikai élettartama 50.000 kapcsolási ciklus, míg elektromos élettartama 440 V-on névleges áramnál 30.000 ciklus, fél áramnál 50.000 ciklus. A 690 V-os feszültségszinten névleges áramnál 10.000, fél áramnál 20.000 ciklust garantál a gyártó.
A C10F6TM025 megszakító fizikai jellemzői közé tartozik a 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység. A készülék rögzítése hátlapra történik, és mind vízszintes, mind függőleges pozícióban felszerelhető. A csatlakozások mind fent, mind lent elölről történnek, a csatlakozási távolság 35 mm. A készülék 5 foglalattal rendelkezik. Az érintésvédelmi osztály elöl Class II, ami kiemelt biztonságot nyújt. Környezeti szempontból figyelemre méltó, hogy a megszakító -25°C és +70°C közötti üzemi hőmérsékleten működőképes, tárolási hőmérséklete -50°C és +85°C között lehet. IP40 védettségi fokozattal és IK07 ütésállósággal rendelkezik. Az NSX100F típusú megszakító 0-2000 m tengerszint feletti magasságig teljes terhelhetőséggel működik, 2000-5000 m között azonban terhelhetőség-csökkentést kell alkalmazni.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10F6TM025 műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Rövid készüléknév: NSX100F
Termék vagy alkatrész típus: Megszakító
Készülék alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Nullavezető pozíció: Bal oldal
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 25 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Alkalmas leválasztásra: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Szakítóképesség: 85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
25 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1 szerint)
25 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1 szerint)
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1 szerint)
Szakítóképesség kód: F 36 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító rögzítési mód: Rögzített
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi szakítóképesség [Ics]: 85 kA 220/240 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
36 kA 380/415 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
35 kA 440 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
12 kA 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
11 kA 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
4 kA 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2
30000 ciklus 440 V In
20000 ciklus 690 V In/2
10000 ciklus 690 V In
Teljesítményveszteség pólusonként: 4,01 W
Szerelés és csatlakoztatás
Rögzítési felület: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges
Hátoldalra fektetett
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelmi típus: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 25 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartománya [tr]: 120...400 s 1,5 x In értéknél
15 s 6 x Ir értéknél
Nullavezető védelmi beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 300 A
Földzárlat védelem: Nélkül
Fizikai jellemzők
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (W): 140 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály elülső oldalon
Szennyezettségi fokozat: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti üzemi hőmérséklet: -25...70 °C
Környezeti tárolási hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %