Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10F4TM040 - Megszakító NSX100F, 36 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 40 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A C10F4TM040 típusjelű megszakító 36 kA megszakítóképességgel rendelkezik 415 VAC feszültségen, ami kiemelkedő védelmet biztosít még a legigényesebb ipari környezetben is. A TMD (Thermal-Magnetic) kioldóegység kettős védelmet nyújt: a termikus (L) kioldó a tartós túlterhelés ellen véd, míg a mágneses (I) kioldó a rövidzárlati áramokat kapcsolja le rendkívül gyorsan. A hőkioldó beállítási tartománya 0,7...1 x In, amely lehetővé teszi a túlterhelés-védelem pontos beállítását, míg az I rövidzárlati védelemnél a fix 500 A érték gyors reagálást biztosít kritikus helyzetekben.
A megszakító széleskörű alkalmazási területtel rendelkezik, és 690 V AC névleges üzemi feszültségen működtethető, 50/60 Hz hálózati frekvencián. Az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően alkalmas leválasztásra is, ami tovább bővíti felhasználási lehetőségeit. Mechanikai tartóssága kiváló, 50 000 kapcsolási ciklust garantál, míg elektromos élettartama változó a terhelés függvényében: 440 V-on 50 000 ciklus In/2 áramnál, vagy 30 000 ciklus In áramnál, 690 V-on pedig 20 000 ciklus In/2 áramnál vagy 10 000 ciklus In áramnál. A pólusonkénti 5,47 W teljesítményveszteség rendkívül kedvező érték ebben a kategóriában.
A megszakító kompakt méretei (szélesség: 140 mm, magasság: 161 mm, mélység: 86 mm) megkönnyítik a beépítését szűk helyeken is, miközben a 35 mm-es csatlakozási távolság szabványos kialakítást tesz lehetővé. Működési hőmérséklet-tartománya széles, -25...70°C között használható, ami szélsőséges környezeti feltételek mellett is megbízható működést biztosít. IP40 védettségi szintje és IK07 ütésállósága tovább növeli alkalmazhatóságát ipari környezetben. A 0...2000 m közötti tengerszint feletti magasságon teljes terhelhetőséggel, míg 2000...5000 m között derating alkalmazásával használható, így magashegyi telepítésekhez is kiválóan alkalmas.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10F4TM040 -Megszakító NSX100F, 36 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 40 A, 4P4d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Típus: C10F4TM040
Sorozat: ComPacT NSX
Termék neve: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100F
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok és védelem
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Nulla vezető pozíciója: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 40 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
Üzemi megszakítóképesség [Ics]: 85 kA 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
36 kA 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
35 kA 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
12 kA 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
11 kA 525 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
4 kA 660/690 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: F 36 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító rögzítési módja: Fix
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L: túlterhelés védelem (termikus)
I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 40 A 40 °C-on
Hosszúidejű kioldás beállítási típus Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszúidejű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszúidejű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Hosszúidejű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In-nél
15 s 6 x Ir-nél
Nulla vezető védelmi beállítás: 1 x Ir (4D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 500 A
Földzárlat védelem: Nincs
Mechanikai jellemzők
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2-nél
30000 ciklus 440 V In-nél
20000 ciklus 690 V In/2-nél
10000 ciklus 690 V In-nél
Teljesítményveszteség pólusonként: 5,47 W
Rögzítési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Laposan a háton
Csatlakozás felülről: Elöl
Csatlakozás alulról: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Nyílások száma: 5 nyílás
Méretek és súly
Szélesség (W): 140 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Nettó súly: 2,4 kg
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Működési környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m derating nélkül
2000 m...5000 m derating-gel
Termék adatok
Szélesség méret
145 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V