A ComPacT NSX100F megszakító kiemelkedő műszaki paraméterekkel büszkélkedhet. 36 kA megszakítóképességgel rendelkezik 380/415 V AC hálózaton, ami kimagasló védelmet biztosít túláram és rövidzárlat esetén. A termék 690 V AC névleges üzemi feszültségen működik, és alkalmas 50/60 Hz-es hálózatokra. A megszakítóképesség különböző feszültségszinteken is kiváló: 220/240 V AC-n 85 kA, 440 V AC-n 35 kA, 500 V AC-n 25 kA, 525 V AC-n 22 kA, míg 660/690 V AC-n 8 kA értékkel rendelkezik, így számos ipari alkalmazásban megállja a helyét. A bal oldalon elhelyezett nullavezető teljes mértékben védett (4D kialakítás), ami maximális biztonságot nyújt az elektromos rendszereknek.
A TMD (Thermal-Magnetic) kioldóegység kettős védelmet biztosít: a termikus védelem (L) a túlterhelés, míg a mágneses védelem (I) a rövidzárlat ellen véd. A hosszú késleltetésű védelmi beállítás (Ir) 0,7-1 x In tartományban állítható, fix késleltetéssel, amely 1,5 x In terhelésnél 120-400 másodperc, míg 6 x Ir terhelésnél 15 másodperc. A pillanatműködésű védelem (Ii) fix értéken, 300 A-nél kapcsol. A neutrális védelem beállítása 1 x Ir (4D). A készülék IP40-es védettséggel, IK07 ütésállósággal rendelkezik, és -25°C és +70°C közötti üzemi hőmérsékleten használható. A relatív páratartalom 0-95% között lehet, és 2000 méter tengerszint feletti magasságig használható teljesítménycsökkenés nélkül.
A Schneider Electric ComPacT NSX100F C10F4TM025 megszakító fizikai méretei kompaktak: szélessége 140 mm, magassága 161 mm, mélysége pedig 86 mm. A készülék felszerelhető vízszintes vagy függőleges helyzetben, hátlapra rögzítve. Mind az alsó, mind a felső csatlakozások elöl találhatók, a csatlakozási osztás 35 mm. A megszakító 5 slottal rendelkezik, és toggle típusú kapcsolóval vezérelhető. A termék mechanikai élettartama 50 000 ciklus, elektromos élettartama pedig 50 000 ciklus 440 V In/2 terhelésnél, illetve 30 000 ciklus 440 V In terhelésnél. Megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, valamint alkalmas szigetelésre is az EN/IEC 60947-2 szerint. A ComPacT NSX család számos előnyt kínál, beleértve a széles áramtartományt és magas megszakítóképességet, valamint az 1, 2, 3 és 4 pólusú változatok elérhetőségét, így minden villamossági szakember számára ideális választás lehet ipari, kereskedelmi vagy elosztói alkalmazásokban.
Schneider Electric ComPacT NSX műszaki adatok
Alap jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100F
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Cikkszám: C10F4TM025
Pólusok
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Nullavezető pozíció: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 25 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz, UL 60947-4-1 szerint
25 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz, UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz, UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképesség kód: F 36 kA 415 V AC
Névleges szolgáltatási megszakítóképesség [Ics]:
85 kA 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
36 kA 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
35 kA 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
12 kA 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
11 kA 525 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
4 kA 660/690 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Védelmi típus: L: túlterhelés védelem (termikus)
I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 25 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű védelem beállítási típus Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Nullavezető védelmi beállítás: 1 x Ir (4D)
Pillanatműködésű védelem beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatműködésű védelem beállítási tartomány [Ii]: 300 A
Földzárlat védelem: Nincs
Mechanikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési mód: Fix
Slot-ok száma: 5 slot
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Rögzítési támasz: Hátlap
Felszerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Tartósság
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2 terhelésnél
30000 ciklus 440 V In terhelésnél
20000 ciklus 690 V In/2 terhelésnél
10000 ciklus 690 V In terhelésnél
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: Class II előlapnál
Szennyezettségi fok: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Környezeti működési hőmérséklet: -25...70 °C
Környezeti tárolási hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemeltetési magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül
2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 4,01 W