Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10F3TM100 - Megszakító 36 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 3P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX100F termékcsalád ezen tagja egy nagy teljesítményű, kompakt megszakító, mely kifejezetten elosztóhálózatokhoz lett kifejlesztve. A C10F3TM100 típusjelű, 3 pólusú megszakító 100 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékleten, és kiemelkedő, 36 kA megszakítóképességet biztosít 415 V AC feszültségen.
A berendezés TMD (termo-mágneses) kioldóegységgel van felszerelve, mely kettős védelmi funkcióval rendelkezik: túlterhelés elleni termikus védelemmel (L) és rövidzárlat elleni mágneses védelemmel (I). A túlterhelésvédelem beállítási tartománya 0,7-1 x In, azaz 70-100 A között állítható, míg a rövidzárlat elleni mágneses védelem fix 800 A értékre van beállítva. A hosszú késleltetési idő 120-400 másodperc 1,5 x In terhelésnél, illetve 15 másodperc 6 x Ir terhelésnél. A megszakító szelektivitásra alkalmas, így összetett elosztóhálózatokban is megbízhatóan alkalmazható.
A ComPacT NSX100F műszaki paraméterei között kiemelendő a 690 V AC névleges üzemi feszültség és az 50/60 Hz-es hálózati frekvencia. Leválasztásra is alkalmas az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően, így karbantartási munkálatok során biztonságosan alkalmazható. Az F megszakítóképességi kód (36 kA 415 V AC) mellett fontos megemlíteni, hogy különböző feszültségszinteken eltérő megszakítóképességgel rendelkezik: 85 kA 220/240 V AC-nél, 35 kA 440 V AC-nél, 25 kA 500 V AC-nél, 22 kA 525 V AC-nél, valamint 8 kA 660/690 V AC-nél az IEC 60947-2 szabvány szerint.
A megszakító mechanikai és elektromos élettartama kiemelkedő: 50.000 működési ciklus mechanikailag, valamint terheléstől függően 10.000-50.000 ciklus elektromosan. A készülék elülső csatlakozással rendelkezik mind felül, mind alul, 35 mm-es csatlakozási osztással. Szerelési lehetőségei rugalmasak: hátlapra rögzíthető, vízszintes és függőleges helyzetben egyaránt, a hátoldalon síkban. Fizikai méretei: 105 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység. A készülék IP40-es védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, ütésállósága IK07 az IEC 62262 szerint, és széles, -25°C és +70°C közötti üzemi hőmérséklet-tartományban használható. Tárolási hőmérséklet-tartománya -50°C és +85°C között van, relatív páratartalom 0-95%. Üzemeltetési magasság 0-2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000-5000 m között pedig csökkentett teljesítménnyel.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10F3TM100 -Megszakító , 36 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 3P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Rövid terméknév: NSX100F
Termék típus: Megszakító
Alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram: 100 A 40°C-nál
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózati típus: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Védelmi jellemzők
Leválasztási alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség:
85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképességi kód: F 36 kA 415 V AC
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Irányítási típus: Billenőkaros
Megszakító szerelési módja: Fix
Műszaki adatok
Szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség:
85 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
36 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
35 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
12 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
11 kA 525 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
4 kA 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam:
50000 ciklus 440 V In/2 esetén
30000 ciklus 440 V In esetén
20000 ciklus 690 V In/2 esetén
10000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 8,8 W
Szerelési alátámasztás: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapon sík
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelmi típus: L: túlterhelés védelemhez (termikus), I: rövidzárlat védelemhez (mágneses)
Kioldóegység névleges áramerőssége: 100 A 40°C-nál
Hosszú késleltetésű kioldóáram-beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű kioldóáram-beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Hosszú késleltetési idő beállítási tartománya [tr]: 120...400 s 1,5 x In-nél, 15 s 6 x Ir-nél
Pillanatnyi kioldóáram-beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi kioldóáram-beállítási tartomány [Ii]: 800 A
Földzárlat védelem: Nincs
Slots száma: 5 slot(ok)
Szélesség (W): 105 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezeti adatok
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály elülső oldalon
Szennyezési fokozat: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
110 mm
Hosszúság méret
192 mm
Magasság méret
139 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V