A Schneider Electric ComPacT NSX100B megszakító egy professzionális áramkörmegszakító, amely kifejezetten elosztóhálózatok védelmére lett kifejlesztve. Ez a C10B6TM050 cikkszámú modell 4 pólusú kialakítással rendelkezik, amelyből 3 pólus védett (3D konfiguráció), míg a nulla vezető a bal oldalon található és nem védett. A megszakító névleges árama 50 A 40 °C környezeti hőmérsékleten, így ideális közepes terhelésű ipari és kereskedelmi alkalmazásokhoz.
A ComPacT NSX100B megszakító kiemelkedő szakítóképességgel büszkélkedhet, amely eléri a 25 kA-t 415 VAC feszültségen, 50/60 Hz hálózati frekvencián az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. További szakítóképességi értékek: 40 kA 220/240 VAC-on, 20 kA 440 VAC-on és 15 kA 500 VAC-on. A megszakító maximális üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, ami rendkívül széleskörű alkalmazhatóságot biztosít különböző ipari környezetekben. A C10B6TM050 típus elválasztásra is alkalmas, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, és az "A" felhasználási kategóriába tartozik.
A megszakító termikus-mágneses kioldóegységgel (TM-D) van felszerelve, amely LI védelmi funkciókat biztosít. A hosszú késleltetésű (termikus) védelem beállítási tartománya 0,7-1 x In között állítható, míg a rövidzárlat elleni (mágneses) védelem fix 500 A értékre van beállítva. A hosszú késleltetésű védelem késleltetési ideje fix, és 120-400 másodperc között van 1,5 x In terhelésnél, illetve 15 másodperc 6 x Ir terhelésnél. A negyedik pólus (nulla vezető) nincs védve (3D konfiguráció). Ez a kioldóegység kombinálja a túlterhelés elleni termikus védelmet (L) és a rövidzárlat elleni mágneses védelmet (I), biztosítva a teljes körű áramköri védelmet.
A ComPacT NSX100B megszakító rendkívüli tartóssággal rendelkezik, mechanikai élettartama 50 000 kapcsolási ciklus. Elektromos élettartama különböző terhelési feltételek mellett: 50 000 ciklus 440 V In/2 terhelésnél, 30 000 ciklus 440 V In terhelésnél, 20 000 ciklus 690 V In/2 terhelésnél és 10 000 ciklus 690 V In terhelésnél. Pólusonkénti teljesítménydisszipációja 4,11 W. A megszakító rögzítési módja fix, hátlapra szerelhető, és mind vízszintes, mind függőleges helyzetben felszerelhető, a hátoldalával síkban. A csatlakozások elöl találhatók, mind a felső, mind az alsó oldalon. A csatlakozási osztás 35 mm.
A megszakító méretei: szélesség (W) 140 mm, magasság (H) 161 mm, mélység (D) 86 mm. A termék magas védelmi besorolással rendelkezik: IP40 az IEC 60529 szerint, valamint IK07 ütésállósági fokozattal az IEC 62262 szerint. Class II érintésvédelmi osztályú az előlapon. Működési hőmérséklet-tartománya széles: -25 °C-tól +70 °C-ig terjed, tárolási hőmérséklet-tartománya pedig -50 °C-tól +85 °C-ig. Relatív páratartalom tartománya 0-95%. Tengerszint feletti működési magasság: 0-2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000-5000 m teljesítménycsökkenéssel.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10B6TM050 - Megszakító NSX100B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 50 A, 4P3d műszaki adatok
Eszköz rövid neve: NSX100B
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Nulla vezető pozíciója: Bal
Névleges áram [In]: 50 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Elválasztásra alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Szakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Szakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Billenőkar
Megszakító felszerelési módja: Fix
Kiegészítő adatok
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
20 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
7 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2 esetén
30000 ciklus 440 V In esetén
20000 ciklus 690 V In/2 esetén
10000 ciklus 690 V In esetén
Pólusonkénti teljesítménydisszipáció: 4,11 W
Szerelés és csatlakozás
Rögzítési támasz: Hátlap
Felszerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátoldalával síkban
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelem
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 50 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típus Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési beállítás típus tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Nulla vezető védelmi beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatkioldás beállítási típus Ii: Fix
Pillanatkioldás beállítási tartomány [Ii]: 500 A
Slotok száma: 5 slot
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezési fokozat: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti levegő hőmérséklet üzemeléskor: -25...70 °C
Környezeti levegő hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %