Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10B6TM040 - Megszakító NSX100B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 40 A, 4P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX100B megszakító egy professzionális, ipari minőségű áramkörvédelmi eszköz, amely kiválóan alkalmas elosztóhálózatok védelmére. Ez a 4 pólusú kivitel, amelyből 3 pólus védett, 40 A névleges áramerősséggel rendelkezik, és speciálisan tervezték a biztonságos és megbízható működésre a legtöbb villamos rendszerben.
A C10B6TM040 cikkszámmal ellátott megszakító kiváló műszaki paraméterekkel büszkélkedhet. A névleges üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, és B jelölésű megszakítóképességgel rendelkezik, ami 25 kA-t jelent 415 V AC feszültségen. Ez azt jelenti, hogy a készülék képes biztonságosan megszakítani akár 25 kiloamper zárlati áramot is 415 voltos hálózatban, ami kimagasló védelmet nyújt a kritikus berendezések számára. A megszakítóképessége különböző feszültségszinteken változik: 40 kA 220/240 V AC-nál, 20 kA 440 V AC-nál, és 15 kA 500 V AC-nál, ami rugalmas alkalmazhatóságot biztosít különféle hálózati környezetekben.
A ComPacT NSX100B termál-mágneses védelemmel van ellátva, a beépített TM-D kioldóegység révén. Ez a védelem kétféle funkcionalitást kínál: az "L" védelem a túlterhelés ellen (termikus kioldás), míg az "I" védelem a rövidzárlat ellen (mágneses kioldás) véd. A hosszú késleltetésű védelem beállítási tartománya (Ir) 0,7...1 x In, fix késleltetési idővel, ami 120-400 másodperc lehet 1,5 x In áramnál, és 15 másodperc 6 x Ir áramnál. A pillanatnyi védelem (Ii) rögzített, 500 A értékre van beállítva. Ez a komplex védelmi rendszer biztosítja, hogy a készülék megfelelően reagáljon mind a kisebb túlterhelésekre, mind a hirtelen fellépő zárlati áramokra, hatékonyan védve a hálózatot és a csatlakoztatott berendezéseket.
A Schneider Electric ComPacT NSX100B megszakító mechanikai és elektromos tartóssága is kiemelkedő: 50.000 mechanikai működési ciklust képes teljesíteni, valamint 50.000 ciklust 440 V feszültségen In/2 terheléssel, 30.000 ciklust 440 V feszültségen In terheléssel, 20.000 ciklust 690 V feszültségen In/2 terheléssel, és 10.000 ciklust 690 V feszültségen In terheléssel. Szigetelési feszültsége 800 V AC, míg impulzus állósága 8 kV, ami magas szintű védelmet biztosít túlfeszültség esetén is. A megszakító IP40 védettségi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szabvány alapján, ami megfelelő mechanikai védelmet nyújt a berendezés számára a normál üzemeltetési körülmények között.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10B6TM040 - Megszakító NSX100B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 40 A, 4P3d műszaki adatok
Általános információk
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100B
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Műszaki jellemzők
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Semleges vezeték pozíciója: Bal
Névleges áram: 40 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózati típus: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Megszakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, 25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, 20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, 15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén
Megszakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Névleges üzemi megszakítóképesség: 40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, 25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, 20 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén, 7 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén
Kioldó egység
Kioldó egység neve: TM-D
Kioldó egység technológia: Termál-mágneses
Kioldó egység védelmi funkciók: LI
Kioldó egység névleges árama: 40 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű védelmi beállítás típusa Ir: Állítható
Hosszú késleltetésű védelem beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetés beállítási tartománya [tr]: 120-400 s 1,5 x In esetén, 15 s 6 x Ir esetén
Pillanatnyi védelem beállítási tartománya [Ii]: 500 A (fix)
Semleges vezeték védelmi beállítás: Védelem nélkül (3D)
Fizikai jellemzők
Vezérlési típus: Billenőkapcsoló
Megszakító rögzítési módja: Rögzített
Telepítési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátra szerelve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezési fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállóság: IK07 az IEC 62262 szerint
Működési környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Megfelelőség és alkalmazhatóság
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Használati kategória: A kategória
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V