A Schneider Electric ComPacT NSX100B C10B4TM025 megszakító egy professzionális minőségű áramköri megszakító, amely kifejezetten elosztóhálózatok hatékony védelmére lett tervezve. Ez a készülék a ComPacT NSX termékcsalád része, amely megbízható védelmet biztosít különböző villamos rendszerekben. A C10B4TM025 típusú megszakító 25A névleges áramerősséggel rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékleten, és kiváló teljesítményt nyújt különböző alkalmazási területeken.
A 4 pólusú kivitel (4D) teljes neutrális védelemmel rendelkezik, ami különösen előnyös olyan rendszerekben, ahol a neutrális vezeték teljes körű védelme szükséges. A megszakító névleges üzemi feszültsége 690V AC 50/60 Hz, ami széles körű alkalmazást tesz lehetővé. A termék B törőképességi kóddal rendelkezik, ami 25 kA zárlati megszakítóképességet jelent 415V AC hálózaton. Megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, és alkalmas leválasztásra, amit a szabvány előír.
A TMD-D (termikus-mágneses) kioldóegység hatékony védelmet biztosít túlterhelés (L) és rövidzárlat (I) ellen. A hosszú idejű kioldási tartomány (Ir) 0,7-1 x In között állítható, míg a pillanatnyi kioldás (Ii) fix értékre, 300A-re van beállítva. A termikus védelem késleltetési ideje 120-400 másodperc 1,5 x In áramnál, illetve 15 másodperc 6 x Ir áramnál. A neutrális védelem beállítása 1 x Ir (4D), ami teljes védettséget biztosít a neutrális vezetéknek is.
A Schneider Electric ComPacT NSX100B C10B4TM025 megszakító rendkívül tartós, 50000 mechanikus működési ciklusra tervezett. Villamos tartóssága szintén kiemelkedő: 50000 ciklus 440V In/2 terhelésnél, 30000 ciklus 440V In terhelésnél, 20000 ciklus 690V In/2 terhelésnél, és 10000 ciklus 690V In terhelésnél. A készülék pólusonkénti teljesítménydisszipációja 4,01W. A megszakító rögzítése hátsó szerelőlapra történik, és mind vízszintes, mind függőleges helyzetben, valamint hátlapra fektetve is felszerelhető. A csatlakozások elöl találhatók, mind a felső, mind az alsó oldalon, 35 mm-es csatlakozási osztással. A megszakító méretei: szélesség 140 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm.
A termék kiemelkedő műszaki jellemzői közé tartozik az IP40 védettség az IEC 60529 szerint, valamint az IK07 ütésállóság az IEC 62262 szerint. Üzemi hőmérséklet-tartománya -25°C és +70°C között van, tárolási hőmérséklete pedig -50°C és +85°C között. Relatív páratartalom: 0-95%. Működési magassága 0-2000m tengerszint feletti magasságig korlátozás nélkül, 2000-5000m között pedig teljesítménycsökkentéssel. A Schneider Electric ComPacT NSX100B C10B4TM025 megszakító ideális választás ipari létesítmények, kereskedelmi épületek és más, nagy megbízhatóságot igénylő alkalmazásokhoz, ahol a 4 pólusú, teljes neutrális védelemmel ellátott, 25A áramerősségű megszakítóra van szükség.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10B4TM025 - Megszakító NSX100B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 25 A, 4P4d műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX100B
Termék vagy összetevő típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Neutrális pozíció: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áram: 25 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakító képesség:
40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Megszakító képesség kódja: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség:
40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
20 kA 440 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
7 kA 500 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam:
50000 ciklus 440 V In/2
30000 ciklus 440 V In
20000 ciklus 690 V In/2
10000 ciklus 690 V In
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 4,01 W
Szerelés és csatlakoztatás
Szerelési alap: Hátsó lap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L : túlterhelés védelem (termikus), I : rövidzárlat védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 25 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Fix
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartománya: 120...400 s 1,5 x In esetén, 15 s 6 x Ir esetén
Neutrális védelem beállítása: 1 x Ir (4D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya: 300 A
Földzárlat védelem: Nincs
Fizikai jellemzők
Slotok száma: 5 slot
Szélesség (W): 140 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK védettségi fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás esetén: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %