A Schneider Electric ComPacT NSX termékcsalád C10B4TM016 típusú megszakítója egy rendkívül megbízható és sokoldalúan alkalmazható áramköri védelmi megoldás. Ez a négy pólusú (4P) megszakító kifejezetten elosztóhálózati alkalmazásokra lett kifejlesztve, ahol magas szintű védelem szükséges túlterhelés és rövidzárlat ellen. A C10B4TM016 típusú NSX100B megszakító kategóriájában kiemelkedő 25 kA megszakítóképességgel rendelkezik 415 VAC feszültségen, ami biztonságos működést garantál még a legigényesebb ipari környezetben is.
A termék 16 A névleges áramerősséggel működik 40°C környezeti hőmérsékleten, és 690 V AC üzemi feszültséggel rendelkezik 50/60 Hz hálózati frekvencián. Az NSX100B megszakító 4D konfigurációjú, ami azt jelenti, hogy mind a négy pólus védett, beleértve a bal oldalon elhelyezkedő nullavezetőt is (neutral fully protected). A megszakító TMD (Thermal-Magnetic) kioldóegységgel van felszerelve, amely két alapvető védelmi funkciót lát el: hosszú késleltetésű túlterhelés elleni védelmet (L) termikus kioldóval, valamint azonnali rövidzárlat elleni védelmet (I) mágneses kioldóval. A termikus védelem beállítási tartománya 0,7–1 × In, míg a mágneses kioldás fix értéken, 190 A-nél következik be. A hosszú késleltetésű védelem késleltetési ideje is fix, 120–400 másodperc 1,5 × In terhelésnél, illetve 15 másodperc 6 × Ir terhelésnél.
A ComPacT NSX100B rendelkezik szigetelési (isolation) funkcióval is, amely megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, így karbantartási munkálatokhoz biztonságosan leválasztható az áramkör. A termék A kategóriájú felhasználásra alkalmas. Különböző terhelési feltételek mellett is kiváló teljesítményt nyújt: 800 V AC szigetelési feszültséggel és 8 kV impulzus-állósági feszültséggel rendelkezik. Kiemelkedően hosszú élettartamát bizonyítja az 50 000 mechanikai működtetési ciklus, valamint a különböző elektromos feltételek melletti tartósság: 50 000 ciklus 440 V In/2 terhelésnél, 30 000 ciklus 440 V In terhelésnél, 20 000 ciklus 690 V In/2 terhelésnél és 10 000 ciklus 690 V In terhelésnél. A megszakító pólusonkénti teljesítménydisszipációja 2,92 W.
A C10B4TM016 megszakító szerelési lehetőségei is sokoldalúak: hátlapra szerelhető, és mind vízszintesen, mind függőlegesen elhelyezhető. A csatlakozási pontok elöl találhatók, mind a felső, mind az alsó részen, 35 mm csatlakozási távolsággal. Méretei kompaktak: 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, ami lehetővé teszi a hatékony helykihasználást az elosztószekrényekben. A termék környezeti működési feltételei is figyelemre méltóak: -25°C és +70°C közötti hőmérsékleten üzemeltethető, tárolási hőmérséklet-tartománya -50°C és +85°C között van, relatív páratartalom 0-95%, és akár 2000 méteres tengerszint feletti magasságig teljesítménycsökkenés nélkül használható. Az IP40-es védettségi szint és az IK07 ütésállóság további előnyt jelent a különböző alkalmazási környezetekben. A megszakító további előnyös tulajdonsága, hogy megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, valamint a szennyezettségi fokozata 3-as az IEC 60664-1 szerint.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10B4TM016 - Megszakító NSX100B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 16 A, 4P4d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100B
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Nullavezető pozíció: Bal oldali
Névleges áram [In]: 16 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Kioldóegység értéke: 16 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű túláram beállítás típus Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű túláram beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési beállítási típus tr: Fix
Nullavezető védelem beállítás: 1 x Ir (4D)
Pillanatnyi védelmi kioldás beállítási típus Ii: Fix
Pillanatnyi védelmi kioldás beállítási tartomány [Ii]: 190 A
Földzárlat-védelem: Nélkül
Fizikai jellemzők
Vezérlési típus: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Lapjával a hátoldalon
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási távolság: 35 mm
Slotok száma: 5 slot
Szélesség (W): 140 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
20 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
7 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
Mechanikai tartósság: 50000 ciklus
Elektromos tartósság: 50000 ciklus 440 V In/2 esetén
30000 ciklus 440 V In esetén
20000 ciklus 690 V In/2 esetén
10000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítménydisszipáció pólusonként: 2,92 W
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezési fokozat: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %