Schneider Electric Altivar Process ATV960 - ATV960C25Q4X1 - frekvenciaváltó, 250kW, 3f, 400VAC, IP23, szekrényes, vonali - és motorfojtóval
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 sorozat ATV960C25Q4X1 típusú nagy teljesítményű frekvenciaváltója egy komplett, szekrénybe épített megoldást kínál a 250 kW-os (normál üzem) vagy 200 kW-os (nagy terhelésű üzem) ipari motorok vezérlésére. A Schneider Electric által gyártott készülék kifejezetten az aszinkron és szinkronmotorok precíz szabályozására lett kifejlesztve, IP23 védettséggel rendelkezik, így megbízható működést biztosít ipari környezetben is.
A frekvenciaváltó egy Spacial SF típusú, világosszürke (RAL 7035) szekrényben helyezkedik el, amelynek ajtajában grafikus kezelőpanel található a könnyű és áttekinthető kezelés érdekében. A rendszer teljes megoldást nyújt, hiszen tartalmazza a frekvenciaváltót, a főkapcsolót, a vonali fojtót, valamint a betáp és motor csatlakozó sorkapcsokat. A készülék hálózati tápfeszültsége 380-415V, 3 fázisú, 50/60 Hz frekvenciájú. Kimeneti árama normál üzemben 477A, nagy terhelésű üzemben pedig 370A, 2,5 kHz kapcsolási frekvencia mellett. A frekvenciaváltó széles, 0,1-599 Hz közötti kimeneti frekvenciatartománnyal rendelkezik, ami rendkívül sokoldalú felhasználást tesz lehetővé.
A készülék méretei 2150 mm magasság, 600 mm szélesség és 664 mm mélység, tömege 400 kg. A szekrényes kialakítás alsó kábelbevezetést tesz lehetővé. A frekvenciaváltó kényszerített légáramú hűtéssel rendelkezik, hűtőlevegő igénye a vezérlő részhez 140 m³/h, a teljesítményrészhez pedig 1160 m³/h. Üzemi hőmérséklet tartománya 0-40°C között van derating nélkül, -10-0°C között szekrényfűtés opcióval, 40-50°C között pedig teljesítménycsökkentéssel üzemeltethető. A készülék 70 dB zajszinttel üzemel.
Schneider Electric Altivar Process ATV960 - ATV960C25Q4X1 műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Rövidített terméknév: ATV960
Felhasználás: Szinkronmotorok, aszinkronmotorok
Szekrény színe: Világosszürke (RAL 7035)
Védettségi fokozat: IP23 az IEC 61800-5-1 szerint
Villamos jellemzők
Tápfeszültség: 380...415 V -10...6%
Hálózati fázisszám: 3 fázis
Tápfrekvencia: 50/60 Hz +/- 5%
Kimeneti feszültség: <= tápfeszültség
Kimeneti frekvenciatartomány: 0,1...599 Hz
Folyamatos kimeneti áram: 477 A 2,5 kHz-en normál üzemben, 370 A 2,5 kHz-en nagy terhelésű üzemben
Átmeneti túláram: 1,2 x In 60 s-ig normál üzemben, 1,5 x In 60 s-ig nagy terhelésű üzemben
Teljesítményfelvétel: 5750 W teljes (normál üzem), 4340 W teljes (nagy terhelésű üzem), 730 W vezérlőrész (normál üzem), 520 W vezérlőrész (nagy terhelésű üzem)
Motor teljesítmény: 250 kW normál üzemben, 200 kW nagy terhelésű üzemben
Hálózati áram: 432 A 400 V-on (normál üzem), 353 A 400 V-on (nagy terhelésű üzem)
Látszólagos teljesítmény: 299 kVA 400 V-on (normál üzem), 244 kVA 400 V-on (nagy terhelésű üzem)
Maximális tranziens áram: 572 A 60 s-ig 10 percenként (normál üzem), 555 A 60 s-ig 10 percenként (nagy terhelésű üzem)
Vezérlési jellemzők
Kommunikációs protokollok: Modbus TCP, Modbus soros, EtherNet/IP
Diszkrét bemenetek száma: 10
Diszkrét kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Biztonsági funkció: STO (Safe Torque Off), SIL3 szintű <= 100 ms
Kapcsolási frekvencia: 2...8 kHz állítható, névleges 2,5 kHz
Mechanikai jellemzők
Hűtés módja: Kényszerített légáramú
Hűtőlevegő mennyisége: 140 m³/h a vezérlőrészhez, 1160 m³/h a teljesítményrészhez
Zajszint: 70 dB a 86/188/EEC irányelv szerint
Magasság: 2150 mm
Szélesség: 600 mm
Mélység: 664 mm
Kábelbevezetés: Alul
Környezeti jellemzők
Tárolási hőmérséklet: -25...70 °C
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül az IEC 60068-2-3 szerint
Tanúsítványok és megfelelőségek
Megfelelőség: CE
Szabványok: IEC 61800-3, IEC 61800-5-1, IEC 61800-2, IEC 60204-1
Termék adatok
Szélesség méret
775 mm
Hosszúság méret
880 mm
Magasság méret
2 340 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP23
Mélység
664 mm
Max. kimeneti feszültség
415 V