Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950U55N4E - frekvenciaváltó, 5,5kW, 3f, 400VAC, IP55, falra szerelhető, kapcsolóval, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar Process ATV900 családjába tartozó ATV950U55N4E típusú frekvenciaváltó egy rendkívül sokoldalú eszköz, amely kifejezetten ipari folyamatirányítási alkalmazásokra lett kifejlesztve. Ez a 5,5 kW-os változat 400-480 V-os háromfázisú hálózatról üzemel, és IP55-ös védettséggel rendelkezik, ami poros és nedves környezetben is megbízható működést biztosít.
Az ATV950U55N4E egyik kiemelkedő előnye a beépített fékezőegység, amely hatékony motorfékezést tesz lehetővé anélkül, hogy külön fékellenállás-vezérlőt kellene telepíteni. A beépített terhelés-megszakító kapcsoló tovább egyszerűsíti a telepítést, mivel nem szükséges külön főkapcsolót beépíteni a rendszerbe. A falra szerelhető kivitel és a kompakt méretek (szélesség: 264 mm, magasság: 678 mm, mélység: 330 mm) megkönnyítik a helytakarékos elhelyezést a kapcsolószekrényekben vagy közvetlenül a gépek mellett.
Ez a frekvenciaváltó univerzálisan használható: mind aszinkron, mind szinkron motorok vezérlésére alkalmas. Normál üzemmódban 5,5 kW, nagy terhelésű (heavy duty) üzemmódban pedig 4,0 kW teljesítményű motorok hajtására képes. A névleges kimeneti áram normál üzemmódban 12,7 A, nagy terhelésű üzemmódban 9,3 A, 4 kHz-es kapcsolási frekvencia mellett. A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, ami lehetővé teszi az optimális kompromisszumot a motor zajszintje és a frekvenciaváltó hatásfoka között.
Schneider Electric Altivar Process ATV950 műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Terméktípus: Frekvenciaváltó, ATV950U55N4E
Alkalmazás: Ipari folyamatvezérlés
Komponens típus: Változtatható fordulatszámú hajtás
Változat: Beépített fékező egységgel, beépített terhelés-megszakító kapcsolóval
Felhasználás: Aszinkron motorok, szinkronmotorok vezérlése
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Tápfeszültség: 380...480 V (±10%)
Névleges kimeneti áram: 12,7 A (normál üzemmód), 9,3 A (nagy terhelés)
Motorteljesítmény: 5,5 kW (normál üzemmód), 4,0 kW (nagy terhelés)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (±5%)
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz (állítható), 4 kHz (névleges)
Látszólagos teljesítmény: 7,6 kVA / 480V (normál üzemmód), 6 kVA / 480V (nagy terhelés)
Kommunikációs funkciók
Kommunikációs portok: EtherNet/IP, Modbus TCP, Modbus soros
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s (Ethernet), 4,8-38,4 kbit/s (Modbus soros)
Csatlakozók: 2 RJ45 (Ethernet), 1 RJ45 (Modbus)
Be- és kimenetek
Digitális bemenetek: 10 bemenet (DI1-DI8, STOA, STOB)
Digitális kimenetek: 2 (logikai/impulzus)
Analóg bemenetek: 3 (feszültség/áram, konfigurálható)
Analóg kimenetek: 2 (feszültség/áram, konfigurálható)
Relékimenetek: 3 (1 hibajelző, 2 szekvencia relé)
Védelmek és biztonsági funkciók
IP védettségi fokozat: IP55
UL védettségi fokozat: UL type 1
EMC szűrő: Beépített (opcionálisan EMC lemezzel)
Mechanikai és környezeti jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
Méretek (Sz x Ma x Mé): 264 x 678 x 330 mm
Súly: 10,7 kg
Üzemi hőmérséklet: -15...40°C (deratingelés nélkül), 40...50°C (deratingeléssel)
Relatív páratartalom: 5...95% (kondenzáció nélkül)
Zajszint: 52 dB
Termék adatok
Szélesség méret
390 mm
Hosszúság méret
800 mm
Magasság méret
540 mm
Mélység
330 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V