Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950U55N4 - frekvenciaváltó, 5,5kW, 3f, 400VAC, IP55, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 sorozat ATV950U55N4 típusú frekvenciaváltója egy ipari alkalmazásokhoz tervezett, sokoldalú készülék, amely kiemelkedő teljesítményt és megbízhatóságot nyújt az ipari folyamatirányítási rendszerekben. Ez a 5,5 kW teljesítményű, IP55 védettségi szintű eszköz kifejezetten alkalmas olyan környezetben való használatra, ahol a por és nedvesség elleni védelem alapvető fontosságú. A beépített fékezőegység további előnyt jelent olyan alkalmazásokban, ahol gyakori indítás és leállítás, vagy hirtelen irányváltás szükséges.
A Schneider Electric ATV950U55N4 frekvenciaváltó 3 fázisú, 400-480V hálózati feszültséggel működik, és teljes körű védelmet biztosít mind a hajtott motor, mind a hajtás számára. Normál üzemben 12,7A, míg nagy terhelés esetén 9,3A folyamatos kimeneti áramot biztosít. A motor teljesítménye normál üzemmódban 5,5 kW, nagy terhelésű üzemmódban pedig 4,0 kW lehet. A készülék szinkron és aszinkron motorok meghajtására egyaránt alkalmas, így rugalmas megoldást kínál különböző motortípusokhoz.
Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950U55N4 - frekvenciaváltó, 5,5kW, 3f, 400VAC, IP55, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Specifikus alkalmazás: Ipari folyamatirányítás
Változat: Beépített fékezőegységgel, standard kivitel
Alkalmazási terület: Ipari alkalmazások
Kompatibilis motorok: Szinkron motorok, Aszinkron motorok
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 380...480 V (-15...+10%)
Folyamatos kimeneti áram: 12,7 A 4 kHz-en normál terhelésnél, 9,3 A 4 kHz-en nagy terhelésnél
Névleges kimeneti áram: 12,7 A
Motor teljesítmény: 5,5 kW normál terhelésnél, 4,0 kW nagy terhelésnél
Maximális bemeneti áram: 10,4 A
Maximális kimeneti feszültség: 480 V
Látszólagos teljesítmény: 7,6 kVA 480 V-nál (normál terhelés), 6 kVA 480 V-nál (nagy terhelés)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz
EMC szűrő: Beépített, EMC lemez opcióval
Kommunikációs lehetőségek
Beépített kommunikációs portok: EtherNet/IP, Modbus TCP, Modbus soros
Kommunikációs sebességek: 10/100 Mbit/s Ethernet IP/Modbus TCP, 4,8-38,4 kbit/s Modbus soros
Be- és kimenetek
Diszkrét bemenetek száma: 10
Diszkrét bemenetek típusa: DI1...DI8 programozható, 24 V DC, DI7, DI8 impulzus bemenetként is használható (0-30 kHz), STOA, STOB biztonsági bemenet (Safe Torque Off)
Diszkrét kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Relé kimenetek száma: 3 (R1 hibajelző relé, R2 és R3 sorozatrelék)
Fizikai jellemzők
Védettségi szint: IP55
UL szerinti védettség: UL type 1
Szerelési mód: Falra szerelhető
Szélesség: 264 mm
Magasság: 678 mm
Mélység: 272 mm
Környezeti jellemzők
Működési hőmérséklet: -15...40 °C (derating nélkül), 40...50 °C (derating faktorral)
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 2...13 Hz), 1 gn (f= 13...200 Hz)
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Igen
Safe Stop 1 (SS1): Igen
Safely Limited Speed (SLS): Igen
Safe brake management (SBC/SBT): Igen
Termék adatok
Szélesség méret
390 mm
Hosszúság méret
800 mm
Magasság méret
540 mm
Mélység
272 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V