Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950D90N4E - frekvenciaváltó, 90kW, 3f, 400VAC, IP55, falra szerelhető, kapcsolóval, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az ATV950D90N4E típusú Altivar Process ATV900/ATV950 sorozatú frekvenciaváltó a Schneider Electric prémium ipari megoldása, amely kifejezetten ipari folyamatirányítási feladatokra lett kifejlesztve. Ez a 90 kW teljesítményű, falra szerelhető kivitelű készülék 400-480V háromfázisú hálózatról üzemeltethető, és IP55 védettségi szinttel rendelkezik, ami jelentősen növeli a készülék élettartamát és megbízhatóságát még poros, nedves környezetben is.
A készülék kiemelt tulajdonsága a beépített fékező egység (brake chopper) és a beépített terhelés-megszakító kapcsoló, amelyek jelentősen egyszerűsítik a telepítést és növelik a rendszer biztonságát. Az Altivar ATV950D90N4E két különböző üzemmódban használható: normál terhelésnél (normal duty) 90 kW, míg fokozott terhelésnél (heavy duty) 75 kW motorteljesítményt képes meghajtani. Normál terhelésnél 173A, míg fokozott terhelésnél 145A a folyamatos kimenő áram 2,5 kHz kapcsolási frekvencia mellett. A készülék maximális kimeneti feszültsége 480V, a maximális kimeneti frekvencia pedig 599 Hz, ami rendkívül széles alkalmazási spektrumot tesz lehetővé.
Az ATV950D90N4E számos motorvezérlési profilt támogat, mind aszinkron, mind szinkron motorokhoz. Az aszinkron motoroknál állandó nyomaték, változó nyomaték és optimalizált nyomaték üzemmódok választhatók, míg szinkron motoroknál támogatja a permanens mágneses és reluktancia szinkron motorokat is. A készülék támogatja a négynegyedes üzemet, azaz képes motoros és generátoros üzemmódban is működni mindkét forgásirányban. A beépített túlterhelés elleni, túlfeszültség elleni, rövidzárlat elleni és számos egyéb védelmi funkció biztosítja a motor és a frekvenciaváltó hosszú élettartamát. A készülék méretei: 345 mm széles, 1250 mm magas és 436 mm mély, tömege 90 kg.
Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950D90N4E műszaki adatok
Általános jellemzők
Terméktípus: Változtatható fordulatszámú hajtás, Altivar Process ATV900, ATV950 sorozat
Alkalmazási terület: Ipari folyamatirányítás
Rendeltetés: Aszinkron és szinkron motorokhoz
Kiviteli változat: Fékező egységgel, terhelés-megszakítóval
Szerelési mód: Falra szerelhető
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisszám: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 380-480 V, -15%/+10%
Hálózati frekvencia: 50-60 Hz, ±5%
Folyamatos kimenő áram: 173 A normál terhelésnél (2,5 kHz-en), 145 A fokozott terhelésnél (2,5 kHz-en)
Névleges kimenő áram: 173,0 A
Motorteljesítmény: 90,0 kW normál terhelésnél, 75,0 kW fokozott terhelésnél
Látszólagos teljesítmény: 112,9 kVA 480 V-nál (normál terhelés), 98,2 kVA 480 V-nál (fokozott terhelés)
Maximális kimeneti feszültség: 480,0 V
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Hálózati áram: 156,2 A 380 V-nál (normál terhelés), 134,3 A 380 V-nál (fokozott terhelés), 135,8 A 480 V-nál (normál terhelés), 118,1 A 480 V-nál (fokozott terhelés)
Maximális bemeneti áram: 156,2 A
Maximális átmeneti áram: 207,6 A 60 mp-ig (normál terhelés), 217,5 A 60 mp-ig (fokozott terhelés)
Kommunikációs lehetőségek
Beépített protokollok: Modbus TCP, EtherNet/IP, Modbus soros
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s (Ethernet IP/Modbus TCP), 4,8/9,6/19,2/38,4 kbit/s (Modbus soros)
Bemenetek és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 10
Digitális kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Relé kimenetek száma: 3
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Támogatott
Safe Stop 1 (SS1): Támogatott
Safely Limited Speed (SLS): Támogatott
Safe brake management (SBC/SBT): Támogatott
Fizikai jellemzők
IP védettségi szint: IP55
UL védettségi szint: UL type 1
Szélesség: 345 mm
Magasság: 1250 mm
Mélység: 436 mm
Zajszint: 69,9 dB
Környezeti feltételek
Relatív páratartalom: 5...95% (kondenzáció nélkül)
Szállítási és tárolási hőmérséklet: -40...70 °C
Termék adatok
Szélesség méret
480 mm
Hosszúság méret
1 450 mm
Magasság méret
545 mm
Mélység
436 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V