Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950D30N4E - frekvenciaváltó, 30kW, 3f, 400VAC, IP55, falra szerelhető, kapcsolóval, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 sorozatú ATV950D30N4E frekvenciaváltó a Schneider Electric prémium kategóriás hajtástechnikai megoldása, amely kifejezetten ipari folyamatirányítási feladatokra lett kifejlesztve. Ez a 30 kW teljesítményű, 400-480 V-os háromfázisú készülék egyesíti a korszerű motorvezérlési technológiákat a magas szintű ipari kommunikációs képességekkel és a robosztus kivitellel.
Az ATV950D30N4E egy rendkívül sokoldalú frekvenciaváltó, amely egyaránt alkalmazható aszinkron és szinkron motorok vezérlésére. A készülék IP55-ös védettséggel és UL Type 1 minősítéssel rendelkezik, így kiválóan alkalmas porral és nedvességgel terhelt ipari környezetben történő üzemeltetésre. A falra szerelhető kivitel, a beépített terhelés-leválasztó kapcsoló, valamint az integrált fékezőegység jelentősen egyszerűsíti a telepítést és növeli a rendszer biztonságát. A berendezés 61,5 A névleges kimeneti áramot biztosít normál terhelés esetén és 46,3 A-t nagy terhelés mellett, mindkét esetben 4 kHz-es kapcsolási frekvenciánál.
A hajtás motorvezérlési képességei között megtalálható a változó nyomatékú, az optimalizált nyomatékú és az állandó nyomatékú aszinkron motorvezérlési profil, valamint a permanens mágneses és szinkron reluktancia motorok vezérlése is. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, a gyorsítási és lassítási rámpák pedig lineárisan állíthatók 0,01-9999 s tartományban. A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, derating faktor figyelembevételével. A négykvadránsos működés, a DC fékezési képesség és a beépített fékezőegység tovább bővíti a felhasználási lehetőségeket. A készülék széles működési hőmérséklettartománnyal (-15...50 °C) és nagy üzemi tengerszint feletti magassággal (4800 m-ig, derating alkalmazásával) rendelkezik, ami rendkívüli rugalmasságot biztosít a telepítés helyszínének megválasztásában.
Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950D30N4E - frekvenciaváltó műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Specifikus alkalmazás: Ipari folyamatirányítás
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Kivitel: Terhelés-leválasztó kapcsolóval, fékező egységgel
Alkalmazási terület: Ipari alkalmazások
Kompatibilitás: Aszinkron motorok, szinkron motorok
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 380...480 V
Hálózati feszültség tűrés: 10%
Hálózati frekvencia tűrés: 5%
Folyamatos kimeneti áram: 61,5 A 4 kHz-en normál terhelésnél, 46,3 A 4 kHz-en nagy terhelésnél
Névleges kimeneti áram: 61,5 A
Motorteljesítmény: 30,0 kW normál terhelésnél, 22,0 kW nagy terhelésnél
Vonali áram: 53,3 A 380 V-nál (normál terhelés), 40,5 A 380 V-nál (nagy terhelés), 45,9 A 480 V-nál (normál terhelés), 35,8 A 480 V-nál (nagy terhelés)
Maximális bemeneti áram: 53,3 A
Maximális kimeneti feszültség: 480,0 V
Látszólagos teljesítmény: 29,8 kVA 480 V-nál (nagy terhelés), 38,2 kVA 480 V-nál (normál terhelés)
Maximális átmeneti áram: 73,8 A 60 s-ig (normál terhelés), 69,5 A 60 s-ig (nagy terhelés)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz
Alapterhelési áram nagy túlterhelésnél: 46,3 A
Alapterhelési áram alacsony túlterhelésnél: 61,5 A
Kommunikációs jellemzők
Kommunikációs port protokollok: Modbus TCP, EtherNet/IP, Modbus soros
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s Ethernet IP/Modbus TCP, 4,8, 9,6, 19,2, 38,4 kbit/s Modbus soros
Be- és kimeneti jellemzők
Digitális bemenetek száma: 10
Digitális bemenet típusa: DI1...DI8 programozható, 24V DC (≤30V), impedancia: 3,5 kOhm; DI7, DI8 programozható impulzus bemenetként: 0...30 kHz, 24V DC (≤30V); STOA, STOB biztonságos nyomaték-lekapcsolás, 24V DC (≤30V), impedancia: >2,2 kOhm
Digitális kimenetek száma: 2
Digitális kimenet típusa: Logikai kimenet DQ+ 0...1 kHz ≤30V DC 100 mA, programozható impulzus kimenetként DQ+ 0...30 kHz ≤30V DC 20 mA, logikai kimenet DQ- 0...1 kHz ≤30V DC 100 mA
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusa: AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható feszültség: 0...10V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 12 bit; AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható áram: 0...20 mA/4...20 mA, impedancia: 250 Ohm, felbontás 12 bit
Analóg kimenetek száma: 2
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható feszültség AQ1, AQ2: 0...10V DC impedancia 470 Ohm, felbontás 10 bit; szoftveresen konfigurálható áram AQ1, AQ2: 0...20 mA impedancia 500 Ohm, felbontás 10 bit
Relékimenetek száma: 3
Motorvezérlési jellemzők
Szinkron motor vezérlési profil: Permanens mágneses motor, szinkron reluktancia motor
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Gyorsítási és lassítási rámpák: Lineárisan állítható külön-külön 0,01...9999 s
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz derating faktorral
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezés megállásig: DC injektálással
Beépített fékezőegység: Igen
Fizikai jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
IP védettségi fokozat: IP55
Védettségi fokozat: UL type 1
Szélesség: 290 mm
Magasság: 910 mm
Mélység: 401 mm
Nettó tömeg: 52 kg
Környezeti jellemzők
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül, IEC 60068-2-3 szerint
Üzemi pozíció: Függőleges ±10°
Biztonsági funkciók
Tanúsítványok
Terméktanúsítványok: TÜV
Jelölés: CE
Szabványok: UL 508C, IEC 61800-3, IEC 61800-5-1, IEC 61000-3-12, IEC 60721-3, IEC 61508, IEC 13849-1
Termék adatok
Szélesség méret
430 mm
Hosszúság méret
1 095 mm
Magasság méret
510 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP55
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
401 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V