Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U55Y6 - frekvenciaváltó, 5,5kW, 3f, 690VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 sorozatú frekvenciaváltók a Schneider Electric fejlett ipari folyamatszabályozási megoldásainak kulcsfontosságú elemei. Az ATV930U55Y6 modell kifejezetten a 500-690V hálózati feszültségű, ipari környezetben alkalmazott hajtásrendszerekhez lett kifejlesztve, ahol a precíz motorvezérlés alapvető fontosságú. Ez a változat 5,5kW teljesítményű, beépített fékező egységgel rendelkező, falra szerelhető kivitel.
Az ATV930U55Y6 univerzális felhasználhatóságát biztosítja, hogy mind szinkron, mind aszinkron motorok vezérlésére alkalmas. A frekvenciaváltó kimeneti árama normál terhelés esetén 7,2A, nehéz terhelés esetén 5,4A (4 kHz kapcsolási frekvencia mellett). A készülék IP21 védettséggel rendelkezik, de IP00 alapváltozatként is elérhető. A beépített hűtőrendszer biztosítja a frekvenciaváltó optimális üzemi hőmérsékletét, a beépített EMC szűrő pedig segít minimalizálni az elektromágneses zavarokat.
A hajtás teljes négy-kvadránsos üzemet biztosít, különböző motorvezérlési profilokat támogat, úgymint állandó nyomaték, változó nyomaték, optimalizált nyomatékvezérlés, valamint állandó mágneses és reluktancia szinkronmotorok speciális vezérlési módjai. A motor csúszáskompenzációja automatikusan állítható a terheléstől függően, vagy akár teljesen kikapcsolható. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, ami rendkívül széles alkalmazási területet tesz lehetővé.
A készülék működése során különös figyelmet fordítottak a biztonságra: többféle beépített védelmi funkcióval rendelkezik, mint például a motorvédelem, biztonságos nyomatéklekapcsolás (STO), túlterhelés, túláram, fázisvesztés vagy túlfeszültség elleni védelem. Biztonságtechnikai funkciók közül támogatja a Safe Torque Off (STO), Safe Stop 1 (SS1), Safely Limited Speed (SLS) és Safe brake management (SBC/SBT) funkciókat, ami alkalmassá teszi biztonsági rendszerekben való alkalmazásra is. A készülék méretei (szélesség: 246 mm, magasság: 420 mm, mélység: 242 mm) kompakt kialakítást biztosítanak, miközben megfelelő hűtést tesz lehetővé a függőleges (±10°) beépítési pozícióban.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U55Y6 műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Kivitel: Fékező egységgel, standard változat
Alkalmazási terület: Ipari alkalmazás
Motor típusa: Szinkronmotorok, aszinkronmotorok
Hálózati fázisszám: 3 fázis
Szerelési mód: Falra szerelhető
Teljesítmény jellemzők
Folyamatos kimeneti áram: 7,2 A 4 kHz-en normál terhelésre, 5,4 A 4 kHz-en nagy terhelésre
Névleges tápfeszültség: 500...690 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 7,2 A
Motor teljesítmény: 4,0 kW normál terhelésre, 3,0 kW nagy terhelésre
Maximális kimeneti feszültség: 690 V
Látszólagos teljesítmény: 9,6 kVA 690 V-on (normál terhelés), 7,3 kVA 690 V-on (nagy terhelés)
Maximális átmeneti áram: 8,64 A 60 másodpercig (normál terhelés), 8,1 A 60 másodpercig (nagy terhelés)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz
Alapterhelési áram nagy túlterhelésnél: 5,4 A
Alapterhelési áram kis túlterhelésnél: 7,2 A
Kommunikációs portok és protokollok
Kommunikációs protokollok: Modbus TCP, Modbus soros, EtherNet/IP
Opcionális kommunikációs modulok: Profibus DP V1, PROFINET, DeviceNet, EtherCAT, CANopen
I/O jellemzők
Digitális bemenet száma: 10
Digitális kimenet száma: 2
Analóg bemenet száma: 3
Analóg kimenet száma: 2
Relé kimenet száma: 3
Mechanikai jellemzők
Védettségi fokozat: IP21
Védettségi fokozat UL szerint: UL type 1
Szélesség: 246 mm
Magasság: 420 mm
Mélység: 242 mm
Nettó tömeg: 22 kg
Környezeti feltételek
Üzemi környezeti hőmérséklet: -15...50 °C (derating nélkül), 50...60 °C (derating faktorral)
Üzemi páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül
Üzemi magasság: <= 1000 m derating nélkül, 1000...4800 m 1% áramcsökkentés / 100 m mellett
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Biztonsági funkciók
Tanúsítványok
Termék tanúsítványok: UL, CSA, TÜV
Szélesség méret
400 mm
Hosszúság méret
800 mm
Magasság méret
420 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP00
Mélység
242 mm
Max. kimeneti feszültség
30 V