Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U22Y6 - frekvenciaváltó, 2,2kW, 3f, 690VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar Process ATV900 sorozatához tartozó ATV930U22Y6 egy rendkívül fejlett, többcélú frekvenciaváltó (variable speed drive), amely kifejezetten ipari folyamatirányításra lett kifejlesztve. Ez a 2,2 kW teljesítményű, 500-690 V-os háromfázisú frekvenciaváltó ideális megoldást kínál mind a szinkron, mind az aszinkron motorok vezérlésére, magas szintű biztonsági funkciókkal és rugalmas kommunikációs lehetőségekkel.
Az ATV930U22Y6 változtatható fordulatszám-szabályozást biztosít, standard verzióban, beépített fékező egységgel. A készülék névleges kimeneti árama normál üzemben 3,1 A, nehéz üzemben 2,4 A 4 kHz kapcsolási frekvencia mellett. Kifinomult motorvezérlési profiljai között megtalálható a változó nyomaték standard, az optimalizált nyomaték üzemmód és az állandó nyomaték standard, amelyek tökéletesen illeszkednek a különböző alkalmazásokhoz. A frekvenciaváltó képes vezérelni mind a hagyományos aszinkron motorokat, mind a fejlett állandó mágneses és szinkron reluktancia motorokat is, akár 599 Hz kimeneti frekvenciáig.
Az ATV930U22Y6 készülék falra szerelhető kivitelben készül, és különböző védettségi fokozatokban elérhető (IP00 alapkivitelben, opcionálisan IP21/UL Type 1). Működési hőmérséklet-tartománya -15°C és +60°C között van (50°C felett teljesítménycsökkentéssel), és akár 4800 m tengerszint feletti magasságig használható (1000 m felett áramerősség-csökkentéssel). A frekvenciaváltó méretei: 246 mm szélesség, 420 mm magasság és 242 mm mélység, tömege 22 kg.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U22Y6 - frekvenciaváltó műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Terméktípus: Frekvenciaváltó (Variable speed drive)
Speciális alkalmazás: Ipari folyamatokhoz
Kivitel: Standard verzió beépített fékező egységgel
Felszerelési mód: Falra szerelhető
Villamos jellemzők
Tápfeszültség: 500...690 V (-15...+10%)
Hálózati fázisszám: 3 fázis
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (±5%)
Névleges kimeneti áram: 3,1 A normál üzemben, 2,4 A nehéz üzemben (4 kHz-nél)
Motorteljesítmény: 1,5 kW normál üzemben, 1,1 kW nehéz üzemben
Maximális bemeneti áram: 3,6 A
Látszólagos teljesítmény: 4,3 kVA 690 V-nál (normál üzem)
Maximális tranziens áram: 3,72 A 60 másodpercig (normál üzem)
Maximális kimeneti feszültség: 690 V
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Kommunikációs jellemzők
Kommunikációs protokollok: EtherNet/IP, Modbus soros, Modbus TCP
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s (Ethernet), 4,8-38,4 kbit/s (Modbus soros)
Opcionális modulok: Profibus DP V1, PROFINET, DeviceNet, EtherCAT, CANopen, Ethernet Powerlink
Be- és kimenetek
Digitális bemenetek: 10 db (DI1-DI8 programozható, DI7-DI8 impulzus bemenetként is használható)
Analóg bemenetek: 3 db, szoftveresen konfigurálható (0-10V DC vagy 0-20mA/4-20mA)
Digitális kimenetek: 2 db (logikai vagy impulzus)
Analóg kimenetek: 2 db, szoftveresen konfigurálható (0-10V DC vagy 0-20mA)
Relé kimenetek: 3 db (hiba relé, 2 db szekvencia relé)
Motorvezérlési jellemzők
Szinkron motor vezérlési profilok: Állandó mágneses motor, szinkron reluktancia motor
Fékezési mód: DC injektálással
Kapcsolási frekvencia: 2...8 kHz állítható (névleges: 4 kHz)
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Igen
Safe Stop 1 (SS1): Igen
Safely Limited Speed (SLS): Igen
Safe brake management (SBC/SBT): Igen
Mechanikai jellemzők
IP védettség: IP21
UL védettség: UL type 1
Méretek (szél. × mag. × mély.): 246 × 420 × 242 mm
Tömeg: 22 kg
Környezeti feltételek
Relatív páratartalom: 5...95% (kondenzáció nélkül)
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f=2...13 Hz), 1 g (f=13...200 Hz)
Ütésállóság: 15 g 11 ms-ig
Termék adatok
Szélesség méret
400 mm
Hosszúság méret
800 mm
Magasság méret
480 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP00
Mélység
242 mm
Max. kimeneti feszültség
30 V