Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D75N4 - frekvenciaváltó, 75kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar Process ATV900 sorozatú ATV930D75N4 frekvenciaváltó egy rendkívül sokoldalú és intelligens megoldást kínál a modern ipari alkalmazások számára. Ez a nagyteljesítményű, 75 kW-os (normál üzemmódban) vagy 55 kW-os (nagy terhelésű üzemmódban) frekvenciaváltó kifejezetten arra tervezték, hogy optimális vezérlést biztosítson mind a szinkron, mind az aszinkron motorok számára, ezzel maximalizálva a folyamatirányítási rendszerek hatékonyságát és megbízhatóságát.
Az ATV930D75N4 3 fázisú, 380-480 V-os tápfeszültséggel működik, és IP21-es védelemmel rendelkezik, ami megfelelő védelmet nyújt a por és a függőlegesen csepegő víz ellen. A falra szerelhető kivitel könnyen integrálható a meglévő rendszerekbe, miközben a kompakt méretei (290 mm szélesség, 922 mm magasság, 325,5 mm mélység) optimális helykihasználást tesznek lehetővé. A beépített fékezőegység alapfelszereltség, ami jelentősen növeli a vezérlési lehetőségeket és a megállítási pontosságot, különösen gyors leállítást igénylő alkalmazásoknál.
Az ATV930D75N4 műszaki paraméterei lenyűgözőek: 145 A névleges kimeneti áram normál üzemmódban, 106 A nagy terhelésű üzemmódban, maximum 599 Hz kimeneti frekvencia, lineárisan állítható gyorsítási és lassítási rámpák 0,01-9999 másodperc között. A készülék támogatja a 4 kvadránsos működést, valamint különböző motorvezérlési profilokat kínál, beleértve a változtatható nyomaték, optimalizált nyomaték és állandó nyomaték üzemmódokat aszinkron motorokhoz, valamint speciális vezérlési algoritmusokat állandó mágneses és szinkron reluktancia motorokhoz. A kapcsolási frekvencia 1-8 kHz között állítható, 2,5 kHz névleges értékkel, ami optimális kompromisszumot biztosít a vezérlési pontosság és a hőtermelés között. A derating görbék alapján a készülék széles hőmérséklet-tartományban (-15...50°C derating nélkül, 50...60°C derating-gel) és akár 4800 méter tengerszint feletti magasságig is használható megfelelő áramcsökkentéssel.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D75N4 - frekvenciaváltó, 75kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Típus: ATV930D75N4
Alkalmazási terület: Ipari folyamatirányítás
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Változat: Standard kivitel, beépített fékezőegységgel
Felhasználási terület: Szinkron és aszinkron motorokhoz
Tápellátás
Tápfeszültség: 380...480 V AC (-15%...+10%)
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (±5%)
Névleges bemeneti áram: 131,3 A (380 V esetén, normál üzem)
Maximális bemeneti áram: 131,3 A
Kimeneti paraméterek
Névleges kimeneti áram: 145,0 A (normál üzem), 106,0 A (nagy terhelésű üzem)
Motorteljesítmény: 75,0 kW (normál üzem), 55,0 kW (nagy terhelésű üzem)
Maximum kimeneti feszültség: 480,0 V
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Látszólagos teljesítmény: 93,7 kVA (480 V, normál üzem), 72,2 kVA (480 V, nagy terhelésű üzem)
Maximális tranziens áram: 174 A 60 másodpercig (normál üzem), 159 A 60 másodpercig (nagy terhelésű üzem)
Vezérlési funkciók
Motorvezérlési profil (szinkron): Állandó mágneses motor, Szinkron reluktancia motor
Gyorsítási és lassítási rámpák: Lineárisan állítható 0,01...9999 másodperc között
4 kvadránsos működés: Igen
Fékezési mód: Egyenáramú injektálással, Beépített fékchopper
Kapcsolási frekvencia: 1...8 kHz állítható, 2,5...8 kHz derating faktorral
Névleges kapcsolási frekvencia: 2,5 kHz
I/O képességek
Digitális kimenet: 2 db (DQ+, DQ-)
Analóg bemenet: 3 db (AI1, AI2, AI3 - feszültség/áram)
Analóg kimenet: 2 db (AQ1, AQ2 - feszültség/áram)
Relé kimenet: 3 db (R1: hiba relé, R2, R3: szekvencia relék)
Kommunikációs lehetőségek
Alapkommunikáció: Modbus TCP, Modbus soros, EtherNet/IP
Opcionális modulok: Profibus DP V1, PROFINET, DeviceNet, EtherCAT, CANopen és egyéb bővítőkártyák
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s Ethernet IP/Modbus TCP, 4,8-38,4 kbit/s Modbus soros
Védelmi funkciók
Fizikai jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
IP védettség: IP21
UL védettség: UL type 1
Szélesség: 290 mm
Magasság: 922 mm
Mélység: 325,5 mm
Nettó tömeg: 59 kg
Környezeti feltételek
Üzemi hőmérséklet: -15...50 °C (derating nélkül), 50...60 °C (derating faktorral)
Relatív páratartalom: 5...95 % kondenzáció nélkül
Üzemi magasság: ≤ 1000 m derating nélkül, 1000...4800 m 1% áramcsökkenés/100 m
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f = 2...13 Hz), 1 gn (f = 13...200 Hz)
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig
Zajszint: 68,3 dB
Szennyezettségi fok: 2
Szabványok és tanúsítványok
Tanúsítványok: UL, CSA, TÜV
Jelölés: CE
Szabványok: UL 508C, IEC 61800-3, IEC 61800-5-1, IEC 61000-3-12, IEC 60721-3, IEC 61508, IEC 13849-1
Termék adatok
Szélesség méret
460 mm
Hosszúság méret
1 145 mm
Magasság méret
590 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP21
Mélység
325,5 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V