Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D45Y6 - frekvenciaváltó, 45kW, 3f, 690VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 sorozatba tartozó ATV930D45Y6 frekvenciaváltó a Schneider Electric professzionális ipari alkalmazásokhoz fejlesztett terméke, amely 45kW teljesítmény kezelésére képes. Ez a falra szerelhető, beépített fékező egységgel rendelkező változat ideális választás olyan ipari környezetben, ahol asszinkron és szinkron motorok precíz szabályozására van szükség.
A készülék 500-690V feszültségtartományban működik, és két különböző üzemmódban használható: normal duty üzemmódban 55A folyamatos kimeneti áramot biztosít 2,5 kHz kapcsolási frekvencián, ami 37 kW motorteljesítménynek felel meg, míg heavy duty üzemmódban 45A folyamatos kimeneti áramot és 30 kW motorteljesítményt biztosít ugyanezen a kapcsolási frekvencián. Ez a rugalmasság lehetővé teszi, hogy különböző terhelési karakterisztikákhoz optimalizáld a frekvenciaváltó működését, legyen szó állandó vagy változó nyomatékigényű alkalmazásokról. A kifinomult motorvezérlési profilok (optimalizált nyomaték mód, változtatható nyomaték, állandó nyomaték szabályozás) mind az aszinkron, mind a szinkronmotorok esetében - beleértve az állandó mágneses és reluktancia motorokat is - kiváló működést garantálnak.
A készülék IP21 védettségi fokozattal rendelkezik, méretei 331 mm (szélesség) × 630 mm (magasság) × 297 mm (mélység), tömege 53 kg. A hatékony hűtés érdekében a frekvenciaváltót függőleges helyzetben (±10°) kell felszerelni, megfelelő szabad teret hagyva alul és felül a légáramlás biztosítására. A maximális működési hőmérséklet 50°C teljes terhelésnél, 50-60°C között derating szükséges. A készülék beépített EMC szűrővel rendelkezik, és opcionális EMC lemezzel is kiegészíthető.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D45Y6 - frekvenciaváltó, 45kW, 3f, 690VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Típus: ATV930D45Y6
Alkalmazás: Ipari folyamatirányítás
Termék/komponens típusa: Frekvenciaváltó
Változat: Beépített fékező egységgel, standard verzió
Felhasználási terület: Aszinkron motorok, szinkron motorok
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 500...690 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 55 A
Folyamatos kimeneti áram: 55 A (2,5 kHz-en, normál terhelésnél), 45 A (2,5 kHz-en, nagy terhelésnél)
Motorteljesítmény: 37 kW normál terhelésnél, 30 kW nagy terhelésnél
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (relatív szimmetrikus tűrés: 5%)
Maximális kimeneti feszültség: 690 V
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Névleges kapcsolási frekvencia: 2,5 kHz
Állítható kapcsolási frekvencia: 1...4,9 kHz (2,5...4,9 kHz terhelésfüggő derating faktorral)
Kommunikációs lehetőségek
Beépített kommunikációs protokollok: EtherNet/IP, Modbus soros, Modbus TCP
Fizikai interfész: Ethernet, 2-vezetékes RS485
Adatátviteli sebesség: 10/100 Mbit/s (Ethernet), 4,8/9,6/19,2/38,4 kbit/s (Modbus soros)
Be- és kimenetek
Diszkrét bemenetek száma: 10
Diszkrét bemenetek típusa: DI1...DI8 programozható, 24 VDC, 3,5 kOhm impedancia; DI7, DI8 programozható impulzus bemenetként (0...30 kHz); STOA, STOB biztonsági nyomatékmentes funkció
Diszkrét kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Analóg kimenetek típusa: AQ1, AQ2 szoftveresen konfigurálható: 0...10 VDC vagy 0...20 mA
Relékimenetek száma: 3
Relékimenetek típusa: R1 hibajelző relé (NO/NC), R2 és R3 szekvencia relé (NO)
Mechanikai jellemzők
IP védettségi fokozat: IP21
UL szerinti védettség: UL type 1
Rögzítési mód: Falra szerelhető
Méret (szél. × mag. × mély.): 331 × 630 × 297 mm
Minimális távolságok: X1 ≥ 100 mm, X2 ≥ 100 mm, X3 ≥ 10 mm
Környezeti jellemzők
Relatív páratartalom: 5...95% (kondenzáció nélkül) az IEC 60068-2-3 szerint
Kémiai szennyezés elleni védelem: 3C3 osztály az IEC 60721-3-3 szerint
Por szennyezés elleni védelem: 3S3 osztály az IEC 60721-3-3 szerint
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Igen
Safe Stop 1 (SS1): Igen
Safely Limited Speed (SLS): Igen
Safe brake management (SBC/SBT): Igen
Termék adatok
Szélesség méret
430 mm
Hosszúság méret
1 110 mm
Magasság méret
580 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP00
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
297 mm
Max. kimeneti feszültség
30 V