Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D45N4 - frekvenciaváltó, 45kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV930D45N4 frekvenciaváltó a Schneider Electric ipari folyamatirányításra specializált változtatható sebességű hajtása, amely kiváló teljesítményt és rugalmasságot biztosít a 45 kW teljesítménytartományban. Ez a wall mount (falra szerelhető) kivitelű, integrált fékező egységgel rendelkező készülék ideális választás olyan ipari alkalmazásokban, ahol precíz motorvezérlésre és magas üzembiztonságra van szükség.
Az ATV930D45N4 frekvenciaváltó 380-480 V háromfázisú tápfeszültséggel működik, és IP21 védettségi szintje megfelelő védelmet biztosít por és csepegő víz ellen. A készülék kiemelkedő tulajdonsága, hogy mind szinkron, mind aszinkron motorok vezérlésére alkalmas, így széles körben használható különböző motorokkal. Normál terhelés (normal duty) esetén 45 kW, nehéz terhelés (heavy duty) esetén 37 kW teljesítményű motorok hajtására képes, 88 A, illetve 74,5 A névleges kimeneti árammal.
A készülék kommunikációs lehetőségei rendkívül sokrétűek, támogatja az EtherNet/IP, Modbus soros és Modbus TCP protokollokat. Opcionálisan bővíthető különféle kommunikációs modulokkal, mint például Profibus DP V1, PROFINET, DeviceNet, EtherCAT, CANopen. A beépített kapcsolási frekvencia 4 kHz, amely 2-16 kHz tartományban állítható a konkrét alkalmazás igényei szerint, figyelembe véve a szükséges derating (teljesítménycsökkentési) faktorokat. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, ami rendkívül széles fordulatszám-tartományt tesz lehetővé.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D45N4 műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Ipari folyamatirányítás
Kivitel: Standard verzió fékező egységgel
Rendeltetés: Szinkron és aszinkron motorok vezérlése
Szerelési mód: Falra szerelhető
IP védettség: IP21
Méretei (Sz×Ma×Mé): 226 × 673 × 274 mm
Nettó súly: 28,7 kg
Elektromos jellemzők
Tápfeszültség: 380-480 V (±10%)
Hálózati fázisszám: 3 fázis
Hálózati frekvencia: 50-60 Hz (±5%)
Névleges kimeneti áram: 88 A (normál terhelés), 74,5 A (nehéz terhelés)
Motor teljesítmény: 45 kW (normál terhelés), 37 kW (nehéz terhelés)
Maximális kimenő feszültség: 480 V
Vonali áram: 79,8 A 380 V-on (normál terhelés), 67,1 A 380 V-on (nehéz terhelés)
Maximális tranziens áram: 105,6 A 60 másodpercig (normál terhelés)
Látszólagos teljesítmény: 57,4 kVA 480 V-on (normál terhelés)
Teljesítmény és vezérlés
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Kapcsolási frekvencia: 2-16 kHz állítható (névleges: 4 kHz)
Motorvezérlési profil (aszinkron): Állandó nyomaték, Optimalizált nyomaték, Változó nyomaték
Motorvezérlési profil (szinkron): Állandó mágneses motor, Szinkron reluktancia motor
Gyorsítási/lassítási rámpák: Lineáris, külön állítható 0,01-9999 s
Motorszlip kompenzáció: Automatikus, állítható, kikapcsolható
Fékezési módok: DC befecskendezéssel, beépített fékellenállással
Kommunikációs lehetőségek
Beépített protokollok: EtherNet/IP, Modbus soros, Modbus TCP
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s (Ethernet), 4,8/9,6/19,2/38,4 kbit/s (Modbus soros)
Opcionális modulok: Profibus DP V1, PROFINET, DeviceNet, EtherCAT, CANopen
Be- és kimenetek
Digitális bemenetek: 10 db (DI1-DI8 programozható, DI7-DI8 impulzus bemenetként is)
Digitális kimenetek: 2 db (DQ+/DQ- 0-1 kHz vagy impulzus kimenet 0-30 kHz)
Analóg bemenetek: 3 db (AI1-AI3 konfigurálható 0-10V vagy 0-20mA/4-20mA)
Analóg kimenetek: 2 db (AQ1-AQ2 konfigurálható 0-10V vagy 0-20mA)
Relé kimenetek: 3 db (R1 hibajelző, R2-R3 szekvencia relék)
Biztonsági és védelmi funkciók
Környezeti feltételek
Üzemi hőmérséklet: -15...50°C (derating nélkül), 50...60°C (derating faktorral)
Telepítési magasság: ≤1000 m (derating nélkül), 1000...4800 m (1% derating/100 m)
Relatív páratartalom: 5-95% (kondenzáció nélkül)
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól-csúcsig (2-13 Hz), 1g (13-200 Hz)
Lökésállóság: 15g 11 ms-ig
Termék adatok
Szélesség méret
565 mm
Hosszúság méret
840 mm
Magasság méret
340 mm
Mélység
274 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V