Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D22N4Z - frekvenciaváltó, 22kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, kijelző nélkül
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900, ATV930 típusú frekvenciaváltó a Schneider Electric professzionális ipari alkalmazásokra fejlesztett termékcsaládjának része. Az ATV930D22N4Z típusú, 22 kW teljesítményű készülék széleskörűen használható aszinkron és szinkron motorok fordulatszám szabályozására, miközben robusztus kialakítása és fejlett kommunikációs képességei révén könnyen integrálható ipari környezetbe.
A frekvenciaváltó 380-480 V-os háromfázisú hálózatra csatlakoztatható, és többféle kommunikációs protokollt támogat, beleértve a Modbus soros, EtherNet/IP és Modbus TCP szabványokat. A készülék alapesetben tartalmaz fékchopper-t, ami lehetővé teszi a motor gyors megállítását és a hatékony fékezési energia kezelését. IP21-es védettségi szintjének köszönhetően védett a 12,5 mm-nél nagyobb szilárd testek behatolása, valamint a függőleges irányból csepegő víz ellen.
A frekvenciaváltó normál terhelésű alkalmazásnál 22 kW, míg nehéz terhelésű alkalmazásnál 18,5 kW motorteljesítmény vezérlésére képes. A kimeneti áram normál terhelés esetén 46,3 A, nehéz terhelésnél 39,2 A, 4 kHz-es kapcsolási frekvencián. A készülék széles üzemi hőmérséklettartománnyal rendelkezik (-15...50°C terheléscsökkentés nélkül, 50...60°C között terheléscsökkentéssel), és akár 4800 méteres tengerszint feletti magasságon is üzemeltethető (1000 méter felett 100 méterenként 1%-os áramcsökkentéssel).
A szabályozási tulajdonságok között megtalálható a változtatható nyomatékú és az állandó nyomatékú üzemmód is, így különböző alkalmazástípusokhoz optimalizálható. A négykvadránsos működés lehetővé teszi a hajtás számára a motoros és generátoros üzemmód kezelését mindkét forgásirányban. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, ami széles sebességtartományt biztosít. A készülék magában foglal DC-injektálásos fékezési funkciót is, ami bizonyos alkalmazásoknál külső fékellenállás nélküli megállást tesz lehetővé.
Biztonsági funkciók terén az ATV930D22N4Z rendelkezik Safe Torque Off (STO), Safely Limited Speed (SLS), Safe brake management (SBC/SBT) és Safe Stop 1 (SS1) funkciókkal, amelyek megfelelnek az IEC 61508 és IEC 13849-1 biztonsági szabványoknak. A készülék számos védelemmel rendelkezik mind a motor, mind a hajtás számára, beleértve a túlmelegedés, túláram, túlfeszültség, fáziskiesés és földzárlat elleni védelmet. A készülék fizikai méretei 195 mm szélesség, 480 mm magasság, 225,5 mm mélység, nettó tömege 13,7 kg. Szerelési módja függőleges, ±10 fokos eltéréssel.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D22N4Z műszaki adatok
Általános specifikációk
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Típus: ATV930
Cikkszám: ATV930D22N4Z
Alkalmazás: Ipari folyamatirányítás
Komponens típus: Frekvenciaváltó
Változat: Standard kivitel beépített fékchopper-rel
Céleszközök: Szinkron motorok, Aszinkron motorok
Névleges motor teljesítmény: 22,0 kW normál terhelésnél, 18,5 kW nehéz terhelésnél
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisszám: 3 fázis
Tápfeszültség: 380...480 V, -15...+10%
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (±5%)
Névleges kimeneti áram: 46,3 A normál terhelésnél, 39,2 A nehéz terhelésnél (4 kHz-en)
Maximális kimeneti feszültség: 480 V
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Maximális átmeneti áram: 55,6 A 60 másodpercig (normál terhelés), 58,8 A 60 másodpercig (nehéz terhelés)
Látszólagos teljesítmény: 28,6 kVA 480 V-nál (normál terhelés), 24,9 kVA 480 V-nál (nehéz terhelés)
EMC szűrő: Beépített, EMC lemez opcióval
Kommunikáció
Alapkivitelben: Modbus soros, EtherNet/IP, Modbus TCP
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s (Ethernet IP/Modbus TCP), 4,8-38,4 kbit/s (Modbus soros)
Adatformátum: 8 bit, konfigurálható páros, páratlan vagy nincs paritás (Modbus soros)
I/O funkciók
Digitális bemenetek: 10 db (DI1-DI8 programozható, STOA, STOB biztonságtechnikai)
Digitális kimenetek: 2 db logikai/impulzus kimenet (max 30V DC)
Analóg bemenetek: 3 db (AI1-AI3, szoftveresen konfigurálható 0-10V/0-20mA/4-20mA)
Analóg kimenetek: 2 db (AQ1-AQ2, szoftveresen konfigurálható 0-10V/0-20mA)
Relé kimenetek: 3 db (R1 hibajelző, R2-R3 szekvencia relék)
Biztonsági funkciók
STO (Safe Torque Off): Igen
SLS (Safely Limited Speed): Igen
SBC/SBT (Safe brake management): Igen
SS1 (Safe Stop 1): Igen
Fizikai tulajdonságok
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Védettség: IP21
Szélesség: 195 mm
Magasság: 480 mm
Mélység: 225,5 mm
Nettó tömeg: 13,7 kg
Üzemeltetési feltételek
Működési hőmérséklet: -15...50°C (terheléscsökkentés nélkül), 50...60°C (terheléscsökkentéssel)
Relatív páratartalom: 5...95% (lecsapódás nélkül)
Működési magasság: max. 4800 m (1000 m felett 100 m-enként 1% áramcsökkentéssel)
Zajtartalom: 59,5 dB
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f = 2...13 Hz), 1 g (f = 13...200 Hz)
Termék adatok
Szélesség méret
340 mm
Hosszúság méret
680 mm
Magasság méret
250 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
225,5 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V