Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D18Y6 - frekvenciaváltó, 18kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 és ATV930 sorozatú frekvenciaváltók a Schneider Electric magas teljesítményű motorvezérlő megoldásai, amelyek kifejezetten ipari folyamatok vezérlésére lettek tervezve. Az ATV930D18Y6 modell egy 18,5kW-os, 500-690V-os háromfázisú tápellátással működő, IP00 védettségű eszköz, amely mind aszinkron, mind szinkron motorok vezérlésére alkalmas.
Az ATV930D18Y6 frekvenciaváltó két üzemmódban működtethető: normál terhelésnél 24A névleges kimeneti áramot biztosít és 15kW motorteljesítményt támogat, míg nagy terhelésnél 18A folyamatos kimeneti árammal rendelkezik és 11kW motorteljesítményt biztosít. A készülék alapkivitelben tartalmaz fékellenállást, ami hatékony fékezést tesz lehetővé. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, ami rendkívül széles fordulatszám-tartományt biztosít.
A bemeneti és kimeneti opciók széles választékával rendelkezik: 10 digitális bemenet, 2 digitális kimenet, 3 analóg bemenet és 2 analóg kimenet. A digitális bemenetek közül kettő impulzusbemenetként is használható, akár 30 kHz frekvenciáig. Az analóg bemenetek mind feszültség (0-10V), mind áram (0-20mA/4-20mA) módban konfigurálhatók, 12 bites felbontással. Emellett 3 relékimenettel is rendelkezik különböző vezérlési funkciókhoz.
A frekvenciaváltó falra szerelhető kivitelben készül, és különböző szerelési típusokkal telepíthető: IP21 védelemmel egyedi telepítésben, vagy IP20 védelemmel egymás mellé szerelt konfigurációban. A méretei 246×420×242 mm, súlya 22 kg. A készülék -15 és +50°C közötti környezeti hőmérsékleten működtethető derating nélkül, 50-60°C között pedig teljesítménycsökkentéssel. Akár 1000 m tengerszint feletti magasságig használható teljesítménycsökkentés nélkül, és 1000-4800 m között 1% derating/100 m értékkel.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D18Y6 műszaki adatok
Általános tulajdonságok
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Terméktípus: ATV930D18Y6 frekvenciaváltó
Alkalmazás: Ipari folyamatirányítás
Változat: Standard változat beépített fékellenállással
Védettségi szint: IP00 (alapkivitel), IP21 fedéllel szerelve
Szerelési mód: Falra szerelhető
Teljesítmény adatok
Névleges tápfeszültség: 500...690V AC (-15%...+10%)
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (±5%)
Névleges kimeneti áram: 24A (normál terhelés), 18A (nagy terhelés)
Motorteljesítmény: 15kW (normál terhelés), 11kW (nagy terhelés)
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Látszólagos teljesítmény: 27,5 kVA (690V, normál terhelés), 22,9 kVA (690V, nagy terhelés)
Kapcsolási frekvencia: 2...8 kHz állítható, névleges 4 kHz
Kommunikációs lehetőségek
Alapkivitelben: Modbus TCP, Modbus soros, EtherNet/IP
Opcionális modulok: Profibus DP V1, PROFINET, DeviceNet, EtherCAT, CANopen
Ethernet átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s
Modbus soros átviteli sebesség: 4,8, 9,6, 19,2, 38,4 kbit/s
Be- és kimeneti jellemzők
Digitális bemenetek: 10 db, ebből 2 impulzusbemenetként is használható (max. 30 kHz)
Analóg bemenetek: 3 db, szoftveresen konfigurálhatók (0-10V DC vagy 0-20mA/4-20mA), 12 bit felbontás
Digitális kimenetek: 2 db, ebből 1 impulzuskimenetként is konfigurálható (max. 30 kHz)
Analóg kimenetek: 2 db, szoftveresen konfigurálhatók (0-10V DC vagy 0-20mA), 10 bit felbontás
Relé kimenetek: 3 db (1 hibajelző relé NO/NC, 2 szekvencia relé NO)
Motorvezérlési jellemzők
Aszinkron motor vezérlési módok: Optimalizált nyomaték, Állandó nyomaték, Változó nyomaték
Szinkron motor vezérlési módok: Állandó mágneses, Szinkron reluktancia
Gyorsítás/lassítás: Lineáris, S, U vagy egyedi, 0,01-9999s között állítható
Fékezés: DC injektálással, beépített fékellenállással
4 kvadránsos működés: Támogatott
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Igen
Safe Stop 1 (SS1): Igen
Safely Limited Speed (SLS): Igen
Safe brake management (SBC/SBT): Igen
Fizikai jellemzők
Szélesség: 246 mm
Magasság: 420 mm
Mélység: 242 mm
Nettó tömeg: 22 kg
Környezeti feltételek
Üzemi hőmérséklet: -15...50°C (teljesítménycsökkentés nélkül), 50...60°C (derating faktorral)
Relatív páratartalom: 5...95% (kondenzáció nélkül)
Zajszint: 58 dB
Védelmi osztály: Túlmelegedés, túláram, rövidzár, túlfeszültség, fáziskiesés elleni védelem
Termék adatok
Szélesség méret
400 mm
Hosszúság méret
800 mm
Magasság méret
480 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP00
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
242 mm
Max. kimeneti feszültség
30 V