Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D18M3 - frekvenciaváltó, 18kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar Process ATV900 termékcsaládba tartozó ATV930D18M3 változtatható sebességű hajtás egy komplex ipari alkalmazásokra tervezett fejlett megoldás, amely optimális teljesítményt biztosít mind aszinkron, mind szinkron motorok vezérléséhez. Ez a 18,5 kW-os (normál üzemmódban) vagy 15,0 kW-os (nehéz üzemmódban) frekvenciaváltó 200-240 V-os háromfázisú tápfeszültséggel működik és IP21 védettséggel rendelkezik a por és cseppenő víz ellen.
Az ATV930D18M3 frekvenciaváltó számos kiemelkedő funkciót kínál az ipari folyamatvezérlés számára. Beépített fékezőegységgel rendelkezik, amely hatékony sebességszabályozást és gyors leállítást tesz lehetővé. A hajtás normál üzemmódban 78,4 A, nehéz üzemmódban 63,4 A folyamatos kimeneti áramot biztosít 4 kHz kapcsolási frekvencián. A kommunikációs képességei kivételesek, támogatja az EtherNet/IP, Modbus TCP és soros Modbus protokollokat, valamint különböző opcionális kommunikációs modulokkal bővíthető, mint például Profibus DP V1, PROFINET, DeviceNet, EtherCAT, CANopen és Ethernet Powerlink.
A készülék telepítése és használata rendkívül rugalmas. Falra szerelhető kivitelben készül, és három különböző módon telepíthető: egyedi IP21, egymás mellé szerelt IP20 (két hajtás esetén) vagy egyedi IP20 konfigurációban. A beépített szellőzőrendszer 240 m³/h légáramlást biztosít a hatékony hűtéshez. Méretei: 226 mm szélesség, 673 mm magasság és 274 mm mélység, nettó súlya 27,3 kg. A hajtás -15°C és 50°C közötti környezeti hőmérsékleten működtethető derating nélkül, míg 50-60°C között teljesítménycsökkentési tényezőt kell alkalmazni. Az üzemeltetési magasság 1000 méterig nincs hatással a teljesítményre, efölött 1% derating szükséges 100 méterenként, maximum 4800 méterig.
A Schneider Electric ATV930D18M3 frekvenciaváltó kiemelkedő vezérlési képességekkel rendelkezik. Támogatja a négy kvadráns üzemeltetést, különböző aszinkron és szinkron motor vezérlési profilokat (változó nyomaték standard, optimalizált nyomaték mód, állandó nyomaték standard, állandó mágneses motor, szinkron reluktancia motor), valamint maximum 599 Hz kimeneti frekvenciát. A lineáris gyorsítási és lassítási rámpák külön-külön állíthatók 0,01-től 9999 másodpercig. A hajtás különféle I/O lehetőségekkel rendelkezik, beleértve 10 digitális bemenetet, 2 digitális kimenetet, 3 analóg bemenetet és 2 analóg kimenetet, valamint 3 relé kimenetet különböző vezérlési és visszajelzési funkciókhoz. Ezek a tulajdonságok teszik az ATV930D18M3 frekvenciaváltót ideális választássá komplex ipari folyamatok pontos és megbízható vezérléséhez.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D18M3 - frekvenciaváltó, 18kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Speciális alkalmazás: Ipari folyamatvezérlés
Terméktípus: Változtatható sebességű hajtás
Változat: Standard verzió, beépített fékezőegységgel
Alkalmazási terület: Ipari felhasználás
Motortípus: Aszinkron motorok, Szinkron motorok
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 200...240 V (-15...10 %)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (±5%)
Névleges kimeneti áram: 78,4 A (normál üzemmódban), 63,4 A (nehéz üzemmódban)
Motorteljesítmény: 18,5 kW (normál üzemmódban), 15,0 kW (nehéz üzemmódban)
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható (4...16 kHz derating tényezővel)
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Maximális bemeneti áram: 66,7 A
Hálózati áram: 66,7 A 200 V-nál (normál üzemmódban), 53,1 A 200 V-nál (nehéz üzemmódban), 54,5 A 240 V-nál (normál üzemmódban), 44,9 A 240 V-nál (nehéz üzemmódban)
Védelmi jellemzők
IP védettségi szint: IP21
UL védettségi besorolás: UL type 1
EMC szűrő: Integrált (EMC lap opcióval)
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Igen
Safe Stop 1 (SS1): Igen
Safely Limited Speed (SLS): Igen
Safe Brake Management (SBC/SBT): Igen
Kommunikációs jellemzők
Kommunikációs protokollok: EtherNet/IP, Modbus TCP, Modbus soros
Fizikai interfész: Ethernet, 2-vezetékes RS 485
Csatlakozó típus: 2 RJ45, 1 RJ45
Be-/kimeneti jellemzők
Diszkrét bemenet: 10 db (DI1...DI8 programozható, 24 VDC, DI7, DI8 impulzusbemenetként is használható 0...30 kHz, STOA, STOB biztonságos nyomaték lekapcsolás)
Diszkrét kimenet: 2 db (logikai kimenet 0...1 kHz vagy impulzus kimenet 0...30 kHz)
Analóg kimenet: 2 db (szoftveresen konfigurálható feszültség: 0...10 VDC vagy áram: 0...20 mA)
Relé kimenet: 3 db (konfigurálható R1 hibajelző relé NO/NC, R2, R3 szekvencia relék NO)
Mechanikai jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
Üzemeltetési pozíció: Függőleges ±10°
Méretek (Sz x Ma x Mé): 226 mm x 673 mm x 274 mm
Nettó tömeg: 27,3 kg
Környezeti feltételek
Üzemi környezeti hőmérséklet: -15...50 °C (derating nélkül), 50...60 °C (derating tényezővel)
Tárolási hőmérséklet: -40...70 °C
Szállítási hőmérséklet: -40...70 °C
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül (IEC 60068-2-3 szerint)
Zajszint: 71,5 dB (86/188/EEC szerint)
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 2...13 Hz), 1 gn (f= 13...200 Hz) IEC 60068-2-6 szerint
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig IEC 60068-2-27 szerint
Szabványok és tanúsítványok
Termék tanúsítványok: UL, TÜV, CSA
Jelölés: CE
Szabványok: UL 508C, IEC 61800-3, IEC 61800-5-1, IEC 61000-3-12, IEC 60721-3, IEC 61508, IEC 13849-1
Termék adatok
Szélesség méret
335 mm
Hosszúság méret
840 mm
Magasság méret
555 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP21
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
274 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V