Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D15N4Z - frekvenciaváltó, 15kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, kijelző nélkül
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 frekvenciaváltó-család ATV930D15N4Z típusú tagja egy rendkívül sokoldalú, ipari alkalmazásra tervezett változtatható sebességű hajtás, amely számos innovatív tulajdonsággal rendelkezik. Ez a 15 kW teljesítményű, 380-480 V háromfázisú tápfeszültségű készülék ideális megoldást kínál különböző automatizálási feladatok hatékony megvalósításához.
A Schneider Electric által gyártott ATV930D15N4Z változtatható sebességű hajtás mind aszinkron, mind szinkron motorok vezérlésére alkalmas, így rendkívül rugalmas választás a különböző ipari alkalmazásokhoz. Beépített fékchopper-rel rendelkezik, amely biztosítja a gyors és pontos megállítást. A készülék IP21-es védettségi szintje megfelelő védelmet biztosít a por és a csepegő víz ellen, miközben a szekrénybe szerelhető kivitel (cabinet mount) lehetővé teszi a könnyű integrációt a meglévő rendszerekbe. Normál terhelés esetén 31,7 A, nehéz terhelés mellett pedig 23,5 A folyamatos kimeneti áramot biztosít 4 kHz-es kapcsolási frekvencia mellett.
Műszaki szempontból az ATV930D15N4Z számos előnyös tulajdonsággal rendelkezik. A készülék 10%-os relatív szimmetrikus hálózati feszültségtűréssel és 5%-os hálózati frekvenciatűréssel működik. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, ami rendkívül széles sebességtartományt tesz lehetővé. A gyorsítási és lassítási rámpák lineárisan állíthatók 0,01-9999 másodperc között, így rugalmasan alkalmazkodik különböző alkalmazási igényekhez. A készülék támogatja a négynegyedes működést, vagyis képes motoros és generátoros üzemmódban is működni mindkét forgásirányban. Az aszinkron motor vezérlési profiljában választható a változó nyomaték, az optimalizált nyomaték vagy az állandó nyomaték üzemmód, míg szinkron motoroknál állandó mágneses és reluktancia motorok vezérlésére is alkalmas.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D15N4Z - frekvenciaváltó műszaki adatok
Alap tulajdonságok
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Termék specifikus alkalmazás: Ipari folyamatirányítás
Termék vagy komponens típusa: Változtatható sebességű hajtás
Variáns: Fékchopper-rel, standard verzió
Eszköz alkalmazás: Ipari alkalmazás
Termék rendeltetése: Aszinkron motorok, szinkron motorok
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 380...480 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 31,7 A
Folyamatos kimeneti áram: 31,7 A 4 kHz-en normál terhelés esetén, 23,5 A 4 kHz-en nehéz terhelés esetén
Motor teljesítmény: 15,0 kW normál terhelés esetén, 11,0 kW nehéz terhelés esetén
Vonali áram: 27,0 A 380 V-nál (normál terhelés), 20,6 A 380 V-nál (nehéz terhelés), 23,3 A 480 V-nál (normál terhelés), 18,1 A 480 V-nál (nehéz terhelés)
Maximum bemeneti áram: 27,0 A
Maximum kimeneti feszültség: 480,0 V
Látszólagos teljesítmény: 19,4 kVA 480 V-nál (normál terhelés), 15 kVA 480 V-nál (nehéz terhelés)
Maximum átmeneti áram: 38 A 60 másodpercig (normál terhelés), 35,3 A 60 másodpercig (nehéz terhelés)
Kommunikációs portok és protokollok
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, Modbus TCP, EtherNet/IP
Adatátviteli mód: Félduplex, teljes duplex, automatikus egyeztetés Ethernet IP/Modbus TCP
Adatformátum: 8 bit, konfigurálható páratlan, páros vagy nincs paritás Modbus soros esetén
Motorvezérlési tulajdonságok
Maximum kimeneti frekvencia: 599 Hz
Gyorsítási és lassítási rámpák: Lineáris, külön-külön állítható 0,01...9999 s között
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz derating faktorral
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Bemenetek és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 10
Digitális kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Relé kimenet száma: 3
Biztonsági funkciók
Fizikai jellemzők
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
IP védettségi fokozat: IP21
Szélesség: 195 mm
Magasság: 480 mm
Tömeg: 13 kg
Környezeti feltételek
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül
Működési pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Termék adatok
Szélesség méret
225 mm
Hosszúság méret
650 mm
Magasság méret
290 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
225,5 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V