Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D15N4 - frekvenciaváltó, 15kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 termékcsalád ATV930D15N4 típusú frekvenciaváltója ipari folyamatirányítási alkalmazásokhoz készült, elsősorban 15 kW teljesítményű háromfázisú aszinkron és szinkronmotorok szabályozására. A Schneider Electric által gyártott készülék kiválóan alkalmazható olyan területeken, ahol precíz motorvezérlésre, magas szintű kommunikációs képességekre és biztonságos üzemeltetésre van szükség.
Az ATV930D15N4 frekvenciaváltó 400-480V-os háromfázisú hálózatról üzemeltethető, és a standard változatban beépített fékchopper-rel rendelkezik, ami különösen előnyös olyan alkalmazásoknál, ahol gyakori a fékezés vagy a terhelés irányváltása. A készülék IP21 védettséggel rendelkezik, ami lehetővé teszi a por és csepegő víz elleni védelmet, miközben falra szerelhető kialakítása megkönnyíti a telepítést. A változtatható fordulatszámú meghajtás maximális kimeneti frekvenciája 599 Hz, ami rendkívül széles fordulatszám-tartományt biztosít a csatlakoztatott motorok számára.
Az ATV930D15N4 frekvenciaváltó normál üzemben 31,7 A folyamatos kimeneti áramot biztosít 4 kHz kapcsolási frekvencián, míg nehéz üzemben 23,5 A-t. A készülék teljesítménye 15 kW normál üzemben, illetve 11 kW nehéz üzemben. A motor szabályozási profiljai között megtalálható a változó nyomatékú standard, az optimalizált nyomatékú, valamint az állandó nyomatékú standard üzemmód aszinkron motorokhoz, valamint a permanens mágneses és a szinkron reluktancia motorok szabályozási profiljai is. A gyorsítási és lassítási rámpák 0,01-9999 másodperc között külön-külön állíthatók, ami lehetőséget ad a tökéletes folyamatszabályozásra. Működési hőmérséklet-tartománya -15°C és 50°C között van terheléscsökkentés nélkül, 50-60°C között pedig terheléscsökkentéssel használható.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D15N4 - frekvenciaváltó, 15kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Típus: ATV930D15N4
Alkalmazás: Ipari folyamatirányítás
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Változat: Fékchopper-rel, standard változat
Felhasználási terület: Aszinkron motorok, szinkronmotorok
Elektromos jellemzők
Hálózat fázisszáma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 380...480 V (-15...+10%)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (± 5%)
Névleges kimeneti áram: 31,7 A normál üzemben, 23,5 A nehéz üzemben 4 kHz-en
Motor teljesítmény: 15,0 kW normál üzemben, 11,0 kW nehéz üzemben
Maximális kimeneti feszültség: 480 V
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Hálózati áram: 27,0 A 380 V-nál (normál üzem), 20,6 A 380 V-nál (nehéz üzem)
Maximális bemeneti áram: 27,0 A
Látszólagos teljesítmény: 19,4 kVA 480 V-nál (normál üzem), 15 kVA 480 V-nál (nehéz üzem)
Védelmi funkciók
EMC szűrő: Beépített, EMC lemez opcióval
IP védettség: IP21
UL védettségi fokozat: UL 1-es típus
Motorvédelem: Termikus védelem, fázisvédelem, Safe Torque Off
Hajtásvédelem: Túlmelegedés, túláram, túlfeszültség, DC busz túlfeszültség, fáziskimaradás
Kommunikációs lehetőségek
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, Modbus TCP, EtherNet/IP
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s Ethernet IP/Modbus TCP esetén, 4,8-38,4 kbit/s Modbus soros esetén
Vezérlési lehetőségek
Diszkrét bemenetek száma: 10
Diszkrét kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Relé kimenetek száma: 3
Motorvezérlési profilok szinkron motorokhoz: Állandó mágneses motor, szinkron reluktancia motor
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Van
Safely Limited Speed (SLS): Van
Safe Stop 1 (SS1): Van
Safe brake management (SBC/SBT): Van
Mechanikai jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
Szélesség: 211 mm
Magasság: 545,9 mm
Mélység: 235 mm
Működési hőmérséklet: -15...50 °C (terheléscsökkentés nélkül), 50...60 °C (terheléscsökkentéssel)
Szerelési pozíció: Függőleges ± 10 fok
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 2...13 Hz), 1 gn (f= 13...200 Hz)
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig
Szabványok és tanúsítványok
Tanúsítványok: UL, TÜV, CSA, CE
Szabványok: UL 508C, IEC 61800-3, IEC 61800-5-1, IEC 61000-3-12, IEC 60721-3, IEC 61508, IEC 13849-1
Termék adatok
Szélesség méret
740 mm
Hosszúság méret
345 mm
Magasság méret
260 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP21
Mélység
235 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V