Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U22M2B - frekvenciaváltó, 2,2kW, 1f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP20, könyv kivitel
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 frekvenciaváltó termékcsaládból az ATV320U22M2B modell egy kompakt és sokoldalú megoldást kínál a 2,2 kW teljesítményű egyfázisú aszinkron és szinkron motorok precíziós vezérléséhez. A Schneider Electric által gyártott készülék könyv formátumú kivitelben készül, ami lehetővé teszi a helytakarékos szekrénybe szerelést, miközben maximális funkcionalitást biztosít a komplex gépek számára.
A frekvenciaváltó 200-240V közötti egyfázisú tápfeszültséggel működik, kimeneti árama 11,0 A. A névleges motorteljesítmény 2,2 kW nehéz üzemben, illetve 3 lóerő. Az eszköz alapkivitelben integrált C2 EMC szűrővel rendelkezik, amely biztosítja az elektromágneses kompatibilitást. Az IP20 védettségi fokozat megfelelő védelmet nyújt a por és az érintés ellen, miközben lehetővé teszi a szekrényen belüli megfelelő szellőzést a hatékony hűtéshez. A készülék méretei: 60 mm szélesség, 325 mm magasság, 245 mm mélység, nettó súlya pedig 2,9 kg.
Kommunikációs lehetőségek tekintetében az ATV320U22M2B alapkivitelben Modbus soros és CANopen protokollal rendelkezik, de opcionálisan bővíthető számos ipari kommunikációs modul segítségével, mint például EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP vagy DeviceNet. Ez a rugalmasság lehetővé teszi a frekvenciaváltó integrálását gyakorlatilag bármilyen ipari automatizálási rendszerbe. A készülék 7 db 24V DC diszkrét bemenetet tartalmaz, köztük egy biztonságos nyomatékkikapcsolás (STO) funkciót megvalósító bemenetet és egy impulzus bemenetként (0-30 kHz) is programozható DI5 bemenetet. A bemenetek pozitív logikával (source) és negatív logikával (sink) egyaránt konfigurálhatók. A kimeneteket tekintve 3 db nyitott kollektoros digitális kimenet, valamint 1 db szoftveresen konfigurálható analóg kimenet áll rendelkezésre, amely áramkimenetként (0-20 mA) vagy feszültségkimenetként (0-10V) is használható.
A fejlett motorvezérlési funkciók között megtalálható a fluxusvektor-szabályozás visszacsatolás nélkül, az energiatakarékos fluxusvektor-vezérlés, valamint többféle U/f karakterisztika (5 pontos, 2 pontos, négyzetes energiatakarékos). A szinkronmotorokat is képes vezérelni visszacsatolás nélküli vektorszabályozással. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, a kapcsolási frekvencia pedig 2-16 kHz között állítható, amely lehetővé teszi a motor zajszintjének optimalizálását. Az eszköz 4 kvadránsos működésre képes, ami azt jelenti, hogy mind motorikus, mind generátoros üzemmódban használható mindkét forgásirányban. A készülék integrált fékchopper-rel rendelkezik, és DC-injektálással is képes fékezni. A vezérlési teljesítmény tovább fokozható az állítható PID szabályozóval, a terheléstől független automatikus csúszáskompenzációval, valamint a különféle gyorsítási-lassítási rámpa opciókkal (lineáris, U, S, egyedi).
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U22M2B műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazási terület: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Formátum: Könyv
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Kommunikáció
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 11,0 A
Motorteljesítmény: 2,2 kW (nehéz üzemi terhelés)
Motorteljesítmény: 3 LE
EMC szűrő: C2 osztályú EMC szűrő integrálva
IP védettség: IP20
Be- és kimenetek
Diszkrét bemenetek száma: 7
Diszkrét bemenetek típusa:
- STO biztonságos nyomaték-kikapcsolás, 24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm
- DI1...DI6 logikai bemenetek, 24 V DC (max. 30 V)
- DI5 impulzusbemenetként programozható: 0...30 kHz, 24 V DC
Diszkrét bemenet logika: Pozitív logika (source), Negatív logika (sink)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenetek típusa:
- AI1 feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit
- AI2 bipoláris differenciál feszültség: +/- 10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit
- AI3 áram: 0...20 mA (vagy 4-20 mA, konfigurálható), impedancia: 250 Ohm, felbontás 10 bit
Relékimenetek: Konfigurálható relé R1A/R1B/R1C és R2A/R2C, 100000 ciklus élettartam
Teljesítmény jellemzők
Szinkron motor vezérlési profil: Szenzor nélküli vektorvezérlés
Maximum kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Motorcsúszás kompenzáció: Automatikus terheléstől függetlenül, 0...300 % között állítható
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz teljesítménycsökkentő tényezővel
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fizikai jellemzők
Szélesség: 60 mm
Magasság: 325,0 mm
Mélység: 245,0 mm
Nettó súly: 2,9 kg
Környezeti jellemzők
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Környezeti hőmérsékleti tartomány tárolás esetén: -25...70 °C
Termék adatok
Szélesség méret
275 mm
Hosszúság méret
325 mm
Magasság méret
96 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
245 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V