Schneider Electric Altivar Easy 610 - ATV610D75N4 - frekvenciaváltó, 3f, 400V, 75kW, IP20
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Easy Altivar 610 ATV610D75N4 frekvenciaváltó a Schneider Electric sokoldalú, IP20 védettségű eszköze, amely kifejezetten ventilátor, szivattyú, kompresszor és szállítószalag alkalmazásokhoz optimalizált. Ez a 75 kW-os (normál terhelés) / 55 kW-os (nagy terhelés) változat három fázisú, 380-460V tápfeszültséggel üzemel és kimagasló teljesítményt biztosít az ipari környezetben.
Az ATV610D75N4 frekvenciaváltó intelligens motorvezérlési funkciókkal rendelkezik, melyek között megtalálható az állandó nyomaték, az optimalizált nyomatékmód és a változó nyomaték szabályozás is. Az eszköz maximális rugalmasságot biztosít a 0,1-500 Hz kimeneti frekvenciatartománnyal és az 1-8 kHz között állítható kapcsolási frekvenciával. A normál üzemmódban 145 A, míg nagy terhelésű üzemmódban 106 A folyamatos kimeneti áramot képes szolgáltatni 2,5 kHz kapcsolási frekvencián. A készülék továbbá 16 előre beállítható sebességfokozattal rendelkezik, ami rendkívül precíz szabályozást tesz lehetővé bármilyen alkalmazás esetén.
A frekvenciaváltó beépített EMC szűrővel van felszerelve, amely megfelel az IEC 61800-3 szabvány C3 kategóriájának 50 méteres kábelhosszal. A kényszerített konvekciós hűtésnek köszönhetően széles hőmérséklettartományban, -15°C és +45°C között üzemeltethető teljesítménycsökkenés nélkül, míg 45°C és 60°C között teljesítménycsökkentéssel használható. Az eszköz magasságban is rugalmasan telepíthető: 1000 m tengerszint feletti magasságig teljesítményvesztés nélkül, míg 1000-4800 m között 100 méterenként 1% áramerősség-csökkentéssel működik. A készülék kiemelkedő rezgésállósággal rendelkezik: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 2...13 Hz) és 1 gn (f= 13...200 Hz) az IEC 60068-2-6 szabvány szerint, valamint ütésállósága 15 gn 11 ms-ig az IEC 60068-2-27 szerint.
Easy Altivar 610 ATV610D75N4 műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Easy Altivar 610
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Alkalmazási terület: Ventilátor, szivattyú, kompresszor, szállítószalag
Eszköz rövid neve: ATV610
Változat: Standard verzió
Felhasználási cél: Aszinkron motorok, Szinkron motorok
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Elektromos jellemzők
EMC szűrő: Beépített, megfelel az IEC 61800-3 C3 kategóriának 50 m-ig
IP védettség: IP20
Hűtés módja: Kényszerített konvekció
Tápellátás frekvencia: 50...60 Hz +/-5 %
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 380...460 V - 15...10 %
Teljesítmény jellemzők
Motor teljesítmény kW: 75 kW normál terhelésnél, 55 kW nagy terhelésnél
Motor teljesítmény LE: 100 LE normál terhelésnél, 75 LE nagy terhelésnél
Hálózati áram: 147,9 A 380 V-nál (normál terhelés), 130,2 A 460 V-nál (normál terhelés), 115,8 A 380 V-nál (nagy terhelés), 101,7 A 460 V-nál (nagy terhelés)
Várható vonali Isc: 22 kA
Látszólagos teljesítmény: 103,7 kVA 460 V-nál (normál terhelés), 81,0 kVA 460 V-nál (nagy terhelés)
Folyamatos kimeneti áram: 145 A 2,5 kHz-nél normál terhelésnél, 106 A 2,5 kHz-nél nagy terhelésnél
Maximális tranziens áram: 160 A 60 mp-ig (normál terhelés), 159 A 60 mp-ig (nagy terhelés)
Vezérlési jellemzők
Kimeneti frekvencia: 0,1…500 Hz
Névleges kapcsolási frekvencia: 2,5 kHz
Kapcsolási frekvencia: 1...8 kHz állítható
Előre beállított sebességek száma: 16 előre beállított sebesség
Kommunikáció
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros
I/O jellemzők
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusa: AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 12 bit; AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható áram: 0...20 mA, impedancia: 250 Ohm, felbontás 12 bit; AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható hőmérséklet érzékelő vagy vízszint érzékelő
Digitális bemenetek száma: 6
Digitális bemenet típusa: DI1...DI6 programozható logikai bemenet, 24 V DC (<= 30 V), impedancia: 3,5 kOhm; DI5, DI6 programozható impulzus bemenetként: 0…30 kHz, 24 V DC (<= 30 V)
Analóg kimenetek száma: 2
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható áram AQ1, AQ2: 0...20 mA, felbontás 10 bit; Szoftveresen konfigurálható feszültség AQ1, AQ2: 0...10 V DC impedancia 470 Ohm, felbontás 10 bit
Relé kimenet száma: 3
Fizikai jellemzők
Szélesség: 290 mm
Magasság: 762 mm, 922 mm EMC lemezzel
Mélység: 323 mm
Nettó súly: 53 kg
Környezeti paraméterek
Zajszint: 78 dB a 86/188/EEC szerint
Tárolási hőmérséklet: -40…70 °C
Relatív páratartalom: 5…95 % kondenzáció nélkül az IEC 60068-2-3 szerint
Jelölés: CE
Termék adatok
Szélesség méret
580 mm
Hosszúság méret
935 mm
Magasság méret
465 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
323 mm
Max. kimeneti feszültség
415 V