Schneider Electric Altivar ATV12 - ATV12P055M2 - frekvenciaváltó, 0,55kW, 1f, 230VAC, Modbus RTU, IP20, hűtőborda nélkül
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar 12 (ATV12P055M2) egy kompakt és sokoldalú frekvenciaváltó a Schneider Electric kínálatából, amely egyszerű gépek vezérlésére lett optimalizálva. Ez a 0,55 kW-os (0,75 lóerős) készülék 200-240 V-os egyfázisú hálózatról üzemel, és alaplapra szerelhető kivitelben készül. Az eszköz tökéletes választás olyan alkalmazásokhoz, ahol egyszerű, mégis megbízható motorvezérlésre van szükség.
A készülék teljesítmény-paramétereit tekintve 3,5 A névleges kimeneti áramot biztosít, és akár 400 Hz-es kimeneti frekvenciát is elérhet. A változtatható sebességtartomány 1:20, ami elegendő a legtöbb egyszerű alkalmazáshoz. A frekvenciaváltó különböző motorvezérlési módokat kínál, beleértve a feszültség/frekvencia (V/f) arányt, a szenzor nélküli fluxusvektoros vezérlést, valamint a négyzetes feszültség/frekvencia arányt, így a felhasználó az alkalmazáshoz legmegfelelőbb vezérlési módot választhatja. Az eszköz 150-170%-os átmeneti túlnyomatékot is képes biztosítani rövid ideig, ami kiváló indítási teljesítményt eredményez.
Az ATV12P055M2 széleskörű védelmi funkciókkal is rendelkezik, beleértve a túlfeszültség, az alulfeszültség, a túláram, a túlmelegedés, a rövidzár, a fáziskimaradás elleni védelmet, valamint a motor termikus védelmét is. Az IP20-as védettségi fokozat megfelelő védelmet nyújt por és érintés ellen. A készülék -10°C és +40°C közötti környezeti hőmérsékleten üzemeltethető teljes terheléssel, 40°C felett pedig teljesítmény-csökkentéssel akár 60°C-ig is használható. Méreteit tekintve 72 mm széles, 143 mm magas és 102,2 mm mély, súlya mindössze 0,7 kg, ami könnyű telepítést és helytakarékos elhelyezést tesz lehetővé. A szerelési pozíció függőleges ±10 fokos eltéréssel, a beépítés pedig alaplapra történik.
Schneider Electric Altivar ATV12 - ATV12P055M2 műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar 12
Termék típus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Egyszerű gépek
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Kommunikációs protokoll: Modbus
Tápfeszültség frekvenciája: 50/60 Hz +/- 5 %
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 3,5 A
Motorteljesítmény: 0,55 kW / 0,75 LE
EMC szűrő: Beépített
Védettség: IP20
Kiegészítő jellemzők
Digitális bemenetek száma: 4
Digitális kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 1
Analóg kimenetek száma: 1
Relé kimenetek száma: 1
Fizikai interfész: 2-vezetékes RS 485
Csatlakozó típusa: 1 RJ45
Folyamatos kimeneti áram: 3,5 A 4 kHz-en
Hozzáférési mód: Modbus szerver
Frekvenciaváltó kimeneti frekvencia: 0,5…400 Hz
Sebességtartomány: 1…20
Mintavételi időtartam: 20 ms, tűrés +/- 1 ms a logikai bemenethez, 10 ms az analóg bemenethez
Linearitási hiba: +/- 0,3 % a maximum értéktől az analóg bemenetnél
Frekvencia felbontás: Analóg bemenet: A/D átalakító, 10 bit; Kijelző egység: 0,1 Hz
Átviteli sebesség: 9,6 kbit/s, 19,2 kbit/s, 38,4 kbit/s
Átviteli keret: RTU
Címek száma: 1…247
Motorvezérlés
Maximális kimeneti frekvencia: 4 kHz
Átmeneti túlnyomaték: 150…170 % a névleges motor nyomatéktól függően
Gyorsítási és lassítási rámpák: Lineáris 0-tól 999,9 s-ig, S, U
Motor csúszáskompenzáció: Gyárilag beállítva, Állítható
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz derating faktorral
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezés állj állapotig: DC injektálással
Méretek és környezet
Szélesség: 72 mm
Magasság: 143 mm
Mélység: 102,2 mm
Súly: 0,7 kg
Üzemi hőmérséklet: -10…40 °C derating nélkül, 40…60 °C 2,2 % per °C áramcsökkentéssel
Tárolási hőmérséklet: -25…70 °C
Üzemi magasság: <= 1000 m derating nélkül, > 1000...2000 m 1 % per 100 m áramcsökkentéssel
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Zajszint: 0 dB
Relatív páratartalom: 5…95 % kondenzáció nélkül
Termék adatok
Szélesség méret
185 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
115 mm
Mélység
102,2 mm
Max. kimeneti feszültség
230 V