Belépés
Kiemelt ajánlat Help Legális autó LED kereső Árajánlat B2B Kupon
Belépés
Szűrés
Összehasonlítás
Kedvencek
Termék kategóriák

Áramvédős kismegszakító

Elérhetőség
Ár
13 022 Ft - 91 205 Ft
Márka
31
5
Névleges áram
6 A - 40 A
Névleges feszültség  
21
7
Zárlati megszakító képesség  
4 kA - 10 kA
Beépítési mélység
44 mm - 70 mm
Termék szűrő
36 ajánlat

  Siemens áramvédős kismegszakító 1P+N B 13A 10kA 30mA (5SU1354-6KK13)
%
TOP ÁRNeked
Siemens áramvédős kismegszakító 1P+N B 6A 10kA 30mA
%
TOP ÁRNeked
Siemens áramvédős kismegszakító 2P B 10A 10kA 30mA
%
TOP ÁRNeked
Siemens áramvédős kismegszakító 1P+N B 20A 10kA 30mA
%
TOP ÁRNeked
 

Az áramvédős kismegszakító egy olyan kombinált védelmi eszköz, amely a hagyományos kismegszakító (túláram és rövidzárlat elleni védelem) és az áram-védőkapcsoló (érintésvédelmi funkció) tulajdonságait egyesíti egyetlen modulban. Ez a kialakítás nemcsak helytakarékos, hanem villamosbiztonsági szempontból is előnyös, különösen olyan rendszerekben, ahol kiemelten fontos az életvédelem, az eszközvédelem és az egyszerű telepíthetőség. A lakóépületek fürdőszobáitól kezdve a műhelyeken át az ipari kapcsolószekrényekig szinte bárhol megtaláljuk ezeket az eszközöket. Az áramvédős kismegszakító, más néven kompakt FI-relé vagy kombinált készülék, egyszerre látja el az áramkör túlterhelés elleni védelmét, a rövidzárlati áram megszakítását, valamint a földzárlat esetén történő gyors lekapcsolást. Ez utóbbi különösen fontos, ha a fázisvezető a földpotenciálhoz képest szivárgó áramot enged el – például egy sérült szigetelés vagy vizes környezet miatt. Már néhány tíz milliamperes szivárgó áram esetén is életveszélyes helyzet alakulhat ki, amelyet az áramvédős megszakító érzékel és azonnal leválasztja az áramkört.

A Lumenet kínálatában elérhető eszközök túlnyomórészt 2 pólusú (1P+N) vagy 4 pólusú (3P+N) kivitelűek, attól függően, hogy egyfázisú vagy háromfázisú áramkört kívánunk védeni. A 2 pólusú típusok ideálisak háztartási felhasználásra – például fürdőszobai konnektor, mosógép vagy konyhai kisgépek áramkörébe –, míg a 4 pólusú változatokat főként háromfázisú berendezésekhez, például ipari gépekhez, szivattyúkhoz, vagy teljes elosztókörök védelméhez használják. A névleges áramérték – jellemzően 6 A-tól 40 A-ig – azt mutatja meg, hogy az eszköz milyen tartós áramterhelés mellett működik problémamentesen. A választás mindig az áramkör tervezett terhelése és a vezetékezés keresztmetszete alapján történik. Fontos, hogy az áramvédős kismegszakítót ne a fogyasztók maximális teljesítménye szerint válasszuk, hanem vegyük figyelembe a szivárgó áramokat és az indulási jellemzőket is. A kioldási karakterisztika – például B vagy C – azt határozza meg, hogy az eszköz milyen gyorsan reagál a túláramra. A B karakterisztika gyors reagálású, érzékeny áramkörökhöz ajánlott, míg a C karakterisztika általános célú, motoros vagy induktív terhelés esetén jobb választás. A legtöbb lakossági felhasználásban a C karakterisztika nyújt megfelelő egyensúlyt a biztonság és a téves kioldások elkerülése között. Az áram-védelmi rész érzékenysége jellemzően 30 mA – ez az érték az érintésvédelem szabványos küszöbszintje. Ennél nagyobb, például 100 mA vagy 300 mA érzékenységű eszközöket is gyártanak, de ezek már nem személyvédelemre, hanem tűzvédelemre, illetve differenciáláram alapú rendszervédelemre szolgálnak. A 30 mA-es változat viszont elég érzékeny ahhoz, hogy emberi testtel érintkező szivárgó áramot is érzékeljen és megszakítsa.

Fontos szempont az eszköz megszakítóképessége is – általában 6 kA vagy 10 kA –, amely azt mutatja meg, hogy mekkora zárlati áramnál képes a készülék még biztonságosan működni. Ez különösen ipari környezetben lényeges, ahol nagy zárlati áramokra kell méretezni a védelmi rendszert. Az ilyen típusú eszközök megfelelnek az IEC 61009 szabványnak, amely az áramvédős megszakítók mechanikai, elektromos és működési jellemzőit írja elő. Az áramvédős kismegszakítók előnye nemcsak a biztonságban, hanem a hely- és költséghatékonyságban is megmutatkozik. Mivel egyetlen eszközbe integrálja a túláram- és földzárlatvédelmet, nem kell külön FI-relét és külön kismegszakítót szerelni – ezzel értékes helyet takarít meg az elosztószekrényben, és egyszerűsíti a szerelést is. Az eszközök mechanikailag robusztusak, élettartamuk több ezer kapcsolásra is alkalmas, és karbantartásmentesek.

Gyakorlati példákon keresztül is jól látható, milyen fontos szerepet játszanak ezek az eszközök. Egy kültéri aljzat, amelybe időszakosan kerti szerszámokat vagy magasnyomású mosót csatlakoztatnak, potenciálisan veszélyes lehet, ha a készülék szigetelése megsérül vagy nedvesség kerül az áramkörbe. Egy áramvédős kismegszakító ilyen esetben milliszekundumok alatt megszakítja a tápellátást, megelőzve az áramütést vagy akár a tűzesetet. Ugyanez igaz a mosógép, bojler vagy mosogatógép esetében is, ahol a víz közelsége fokozott védelmet indokol. A Lumenet kínálatában található áramvédős kismegszakítók között biztosan megtalálod a rendszeredhez illő típust, akár lakossági, akár ipari felhasználásról van szó. Vásárlás előtt célszerű átgondolni, hogy hány áramkört szeretnél védeni, milyen fogyasztókhoz kapcsolódik az áramkör, mekkora a várható terhelés, és milyen környezeti viszonyok között történik a telepítés. Így egy jól méretezett és kiválasztott eszközzel hosszú távon biztosíthatod a rendszered zavartalan, biztonságos és korszerű működését.

Kérd a legjobb ajánlatokat e-mailben
és megajándékozunk egy kuponcsomaggal!

Megnézem a terméket